Muzaffer Koşan

Erzincan Belediyesi yemekhanesinde pişirilen yemekler, iftara bir saat kala evlere ulaştırılıyor.

Belediye görevlileri her gün 700 aile de yaklaşık 2 bin 500 kişinin, akşam saatlerinde evlerin kapılarını çalarak iftar yemeği ikram ediyor. Bu uygulamayı gelenek haline getiren Erzincan Belediyesi ihtiyaçlı ailelerin evlerine iftar sofrası açıyor. Erzincan Belediyesi tarafından oluşturulan ekipler tarafından iftar öncesi 700 aileye ulaştırılan yemekler Erzincan Belediyesi yemekhanesinde belediye personeli tarafından özenle pişiriliyor. Ramazan ayı boyunca her gün 4 çeşit pişen yemekler iftara 1 saat kala ihtiyaçlı ailelere yine Erzincan Belediyesi personeli tarafından dağıtılıyor.

Yapılan uygulamadan memnun olduklarını dile getiren vatandalar ise Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’a ve belediye personeline yapılan uygulamadan dolayı teşekkür ediyorlar.

Vatandaşlar: “Allah razı olsun belediyemizden de sizlerden de. Verenden de, pişirenden de, binlerce yeriz ola. Hayırlı bayramlar edin. Başkanımızdan belediye başkanımızdan bin defa razı olsun. Çok sağ olsun Varolsun. Teşekkür”, “Çok dua ediyoruz. Allah razı olsun sizden. Allah sizi darda bırakmasın”, “Allah razı olsun bin defa. Bize hizmet ediyor bakıyorlar. Biz de onlara öyleyiz. Onlar bize bakıyorsa”, “Sağ olsun. Allah razı olsun başkanımızdan da. Hayırlı iftarlar diliyorum” dediler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here