Muzaffer Koşan

Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği, başta Suriye ve Afganlılar olmak üzere ihtiyaç sahiplerine giysi mağazası açtı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Erzincan’da açtığı mağaza ile bin 500 ihtiyaç sahibine giysi yardımında bulunacak.

Erzincan’da açılışı gerçekleştirilen mağaza ile daha önceden belirlenmiş ihtiyaç sahibi bin 500 kişiye kıyafet yardımı dağıtımına başlandı. Mağazada yaklaşık 15 bin adet giyim ve ayakkabı malzemesi dağıtılacak.

Mağazanın açılışına AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Osman Çalık, kamu kurum ve kuruluş temsilciler ve vatandaşlar katıldı.

Erzincan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Osman Çalık yaptığı açıklamada, “İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği olarak Erzincan’da bin 500 kişiye yaklaşık 500 aileye kıyafet yardımında bulunacağız. Bunun için özellikle Suriye ve Afganlılar başta gelecek. İnşallah çalışmalarımı böyle devam edecek” Dedi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, “Gerçektende burada gerek Suriyeliler gerek Afganistan’dan gelen kişiler olsun ya da Erzincan’daki dar gelirli ailelerin burada çok kaliteli giyim eşyaları var. Bununla birlikte ayakkabılarda var. Buradaki hayır sahipleri ve buradaki İHH’nın yönetimi birlikte Erzincan’a güzel bir hizmet sunuyorlar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” Şeklinde konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here