Muzaffer Koşan

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Antalya Anfaş Expo Center’da düzenlenen fuara sağlık ve spor turizminden birçok yerli ve yabancı kurum ile binlerce ziyaretçinin katıldığı Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarında Erzincan standına yoğun ilgi.

Antalya’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen, Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’na 165 ülkeden 6 binin üzerinde alım heyeti katıldı. Fuarda Erzincan Valiliği tarafından Doğa Sporları Başkenti sloganıyla açılan stantta büyük ilgi gördü.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Antalya Anfaş Expo Center’ da düzenlenen fuara sağlık ve spor turizminden birçok yerli ve yabancı kurum ile binlerce ziyaretçi katıldı. Erzincan Valiliği ‘de Doğa Sporları başkenti sloganıyla açtığı stantta büyük fuarda büyük ilgi gördü. KUDAKA Kalkınma Ajansının katkılarıyla Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Erzincan’daki Doğa Sporları kulüplerinin katılımlarıyla Erzincan’ın doğa sporlarının tanıtımı gerçekleştirildi.

Antalya’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen, Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’na 165 ülkeden 6 binin üzerinde alım heyeti bekleniyor. Fuarda 50 bin ikili iş görüşmesi ile 30 milyar TL’lik ticaret hacmi hedefleniyor. Fuara Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yanı sıra Azerbaycan, Estonya, Litvanya ve Rusya Atletizm Federasyon, Mısır ve MalezyaUluslararası Bisiklet Birliği, Yunanistan, Rusya ve Almanya Voleybol Federasyonu, Özbekistan ve Tunus Golf Federasyonu, İran Futbol Federasyonu, Bosna Hersek ve Kıbrıs Tenis Federasyonunun stantları yer aldı.

5-7 Nisan tarihleri arasında yapılan fuarla ilgili bir açıklama yapan Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, “Erzincan’daki Doğa Sporları turizmini geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla ayrıca İlimizin tanıtımı için bu fuara katıldık. Doğa Sporları Başkenti sloganıyla açılan stantta Başta Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, ERSİAD Antalya Şubesi üyeleri, Turizm acenteleri ve çok sayıda iş insanı Erzincan standını ziyaret ettiler. Katılımcılar Erzincan Erzincan İlinin Doğa Sporlarında söz sahibi olan Antalya iline çok ciddi bir alternatif olacağı görüşünü savundular buda bizleri çok memnun etti” diye açıklamada bulundu.

VALİ ARSLANTAŞ TERS KÖŞEYE YATIRDI

Antalya’da sağlık ve spor turizmini geliştirmek amacıyla hayata geçen Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarında Türkiye Hokey Federasyonu  standını ziyaret ededen Erzincan Valisi Ali Arslantaş, kaleciye şut çekerek vuruşu gole çevirdi.

Antalya’da 4-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı büyük ilgi gördü.  Fuarın açılış kurdelesini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu kesti. 165 ülkeden 6 binin üzerinde alım heyetinin katıldığı fuarda 50 bin ikili iş görüşmesi ile 30 milyar TL’lik ticaret hacmi hedefleniyor. Fuarda, Estonya’dan Yunanistan’a, Rusya’dan Tunus’a kadar farklı ülkelerin stantları yer aldı.

ANFAŞ Expo Center’da düzenlenen fuara katılan Erzincan Valisi Ali Arslantaş Türkiye Hokey Federasyonu standını ziyaret ederek  kaleciye şut çekti.  Oldukça başarılı bir vuruş gerçekleştiren Vali Arlantaş, kaleciyi ters köşeye yatırarak vuruşu gole çevirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here