Muzaffer Koşan

Erzincan’da açılan kayak kursuna katılan çocuklar hem kayak öğreniyor hemde 15 tatili eğlenerek geçiriyor.

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kayak kursu açıldı.
Erzincan’da 2018-2019 Eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi ve öğrencilerin 15 günlük tatile ayrılması ile birlikte, tatil döneminde öğrencilere kayak kursu verilecek. 5 gün sürecek olan birinci grup kursu başlarken, 5 günlük ikinci grup 28 Ocak 2019 tarihinde başlayacak.

Kursiyerler: “Burada kayak kursuna geldik. Çok eğleniyoruz. Hem öğreniyoruz, hem eğleniyoruz. Herkesi buraya davet ediyorum. Çok eğlenceli bir spor. Biraz olsun zor ama öğrenince basit geliyor her şey” , “Karnemizi aldık. Okullar bitti. Kayak kursuna katıldık. Ailem bana karne hediyesi olarak bunu verdi. Kayak kaymak çok güzel bir şey” , “Kayak sporu çok zevkli. Okullar kapandı karnemizi aldık. Annem karne hediyem olarak bunu verdi” dediler.

Gençlik Hizmetleri Ve Spor İş Müdürü Burak Mumcu: “15 Tatil sömestr tatilinin başlamasıyla Ergan Dağı Kış Sporları Merkezimizde hareketlilik başladı. 7-17 yaş arası tüm çocuklarımıza ve gençlerimize kayak kurslarımızı başlattık. İlk etapda şuan 500 çocuğumuza 7 antrenör nezaretinde kayak temel eğitimi kursları veriyoruz. İnşallah sömestr ikinci haftasında ve okullar açıldığı dönemde de  Kayak Bilmeyen Kalması projemiz ile yaklaşık 2 bin, 2 bin 500 çocuğumuza bu sene kayak öğretmiş olacağız. Kış sporları anlamında kayak sporumuz biraz daha zengin sporu olarak bilinmekte. Fakat sayın valimizin ve ilgili tüm kamu kurum kuruluşlarının duyarlı çabalarıyla kursumuz oldukça ucuz. Ve 2 bin 500 çocuğumuza oldukça güzel imkanlarda kayak kursu veriyoruz. Geleceğin sporcuları inşallah bu dağdan çıkacak. Ergan Dağı Kış Sporları Merkezimizin Erzincan’da yaşayan tüm bireylere, tüm çocuklarımıza kayak öğreterek bir değer katmasını hepimiz sağlayacağız” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here