Orhan Gezeroğlu

Okçuluk kursuna 9 ile 17 yaş gurubu bay ve bayan sporcuları yoğun ilgi görüyor.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz spor okulları kapsamında Demirken Sporcu Fabrikasında açılan Okçuluk kursuna 9 ile 17 yaş gurubu bay ve bayan sporcuları yoğun ilgi görüyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının 81 ilde ücretsiz olarak başlattığı Yaz Spor Okullarına katılım oldukça fazla. Yaz Spor Okulları kapsamında açılan kurslardan biride okçuluk. Okçuluk kursuna 60 civarında öğrenci kayıt yaptırdı.

Kursa katılan öğrencilere Okçuluk eğitimi Demirken Sporcu fabrikası içerisinde veriliyor. İyi bir okçu olmak isteyen öğrenciler Okçuluk Antrenörü Selahattin Demirel nezaretinde antrenmanları yakından takip ediyorlar. Okçuluk yaz okulu hafta içi iki gurup halinde Pazartesi-Çarşamba ve Salı Perşembe günleri çalışmalarını sürdürüyor. Minik okçular yaylarına taktıkları okları hedef tahtasına nişan alıp hedefi 12 den vurmaya çalışıyorlar.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor okçuluk Antrenörü Selahattin Demirel, yaz spor okulu kapsamında açılan okçuluk kurusuna gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ederek; “yaz sezonunun gelmesiyle okçuluk alanındaki faaliyetlerimizi hafta içi iki gurup halinde okçuluk salonumuzda vermekteyiz. Sporcularımız 9 ile 17 yaş gurubu bay ve bayan sporcularımızla beraber gerçekleştiriyoruz. Sporcularımız arasında özel sporcularımızda bulunuyor. Onlarla birlikte de düzenli olarak yarışmalara hazırlanıyoruz” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here