Muzaffer Koşan

Erzincan’da bulunan sivil toplum örgütlerinden Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Şehit Aileleri Koroma Derneği ve Kent Konseyi Gençlik Kolları Başkanlığı üyeleri Erzincan’da bulunan 4 ayrı kontrol noktasın da nöbet tutan asker, polis ve korucularla birlikte iftarlarını açtı.

Erzincan’da güvenlik güçlerinin moral ve motivasyonlarının artırılması amacıyla Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Şehit Aileleri Koroma Derneği ve Kent Konseyi Gençlik Kolları Başkanlığı, tarafından iftar programı organize edildi. Kurulan iftar sofrasından sosyal mesafe kuralları doğrultusunda iftar sofraları hazırlandı. Organize edilen iftar programında sosyal mesafe kuralları doğrultusunda kontrol noktalarında görev yapan güvenlik güçleri ile birlikte oruçlar açıldı. İftar programı sonrası ise Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Şehit Aileleri Koroma Derneği ve Kent Konseyi Gençlik Kolları Başkanlığı, tarafından güvenlik güçlerine Türk Bayrağı hediye edildi.

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Kocatürk: “Erzincan Gönüllü Gençler Derneği, Şehit Aileleri Derneği ve Kent Konseyi Gençlik Kolları olarak bugün askerlerimizle birlikte iftar yemeği düzenledik. Onlara moral ve motivasyon olması, onların yanında olduğumuzu göstermek amaçlı böyle bir organizasyon yaptık. Erzincan merkez ve Kemah olmak üzere toplam 4 noktada iftar düzenledik. Gerek askerlerimizle gerekse polisimizle beraber iftar düzenledik. Dernek yelerimizle birlikte her noktada iki arkadaşımızı görevlendirdik. Onlarla beraber iftarı düzenledik. Emeği geçenlerde herkesten Allah razı olsun” dedi.

Şehit Aileleri Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin:  “Erzincan Şehit Aileleri Derneği olarak, Gönüllü Gençler ve Kent Konseyi ile birlikte vatan nöbetini tutan askerlerimize iftar yemeği verdik. Moral ve motivasyonlarını artırmak için elimizden geleni yaptık. Bu süreçte herkese teşekkür ediyoruz. Bizlere verdikleri desteklerden dolayı” dedi.

Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı: “Bugün iftarımızı burada nöbet tutan, kontrol noktalarında görev yapan güvenlik güçlerimizle jandarmalarımızla, polislerimizle beraber yaptık. Ramazan ayı içerisindeyiz. Milli ve manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı çok özel zamanlardan geçiyoruz. Sıkıntılı süreçlerden geçiyoruz. Bu süreçte güvenlik güçlerimiz çok önemli, çok kritik görevler ifaa ediyor. Bu sürecin ülkemiz açısından selametle atlatılmasında çok önemli misyonları var. Bizler onların yanında olduğumuzu göstermek adına, onlara moral vermek adına, yalnız olmadıklarını hissettirmek için bugün burada sivil toplum kuruluşlarımızla beraber, Şehit Aileleri Derneğimiz, Gönüllü Gençler Derneğimiz ile Kent Konseyimiz ile birlikte kontrol noktalarımıza dağılmak suretiyle iftarımızı burada ki güvenlik güçlerimizle birlikte yaptık. Tabii içinden geçmiş olduğumuz süreçten ötürü belirli tedbirleri ve temas mesafesine de dikkat ettik. Ben buradan vatan nöbeti tutan, ülkemizin vatandaşlarımızın güvenliği esenliği için görev yapan tüm güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. Çok önemli bir görevi ifaa ediyorlar. Her zaman onların yanındayız ve onların destekçisiyiz. Rabbim onların ayaklarına taş değdirmesin. Ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde başımız dik özgürce yaşayacağız. Bu ülke için herkes mücadele etmeye, ülkemizin birliği için, beraberliği için, selameti için mücadele etmeye, çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here