Duygu Yatmış

Erzincan Munzur İlkokulu’nu Ortaokulu’nu  ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, ziyaretinde öğretmenlerle devam eden eğitim öğretim hakkında bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Gün, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın hayırlara vesile olmasını, sağlık, mutluluk, başarı ve güzelliklerle dolu bir yıl olmasını temenni etti.  Ziyaret kapsamında öğrencilere de hitap etti.  Akabinde sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Onlara hayallerine kavuşmak için şimdiden  planlı, programlı çalışmaları, azmetmeleri gerektiğini ifade etti.

Bu sene  ilk günlerden itibaren iştiyaklı bir idareci, öğretmen ve öğrenci kitlesiyle karşılaşmasının kendisini ziyadesiyle memnun ettiğini bildirerek ”Çocukların yollarına ışık, hayallerine merdiven olmak, onlarla birlikte yazacağımız hikayelerin başkahramanı olmaları için buradayız. Sahne sizin, buyurun, çocuklar! diyoruz. Sahneye onları alıp, onları önceliyoruz. Çok aktif, çok anlatan öğretmen değil;  öğrencinin aktif olduğu bir sistemi önceliyoruz. Bu anlayışla yapılan eğitim ve öğretimin daha kalıcı olur. Bu anlayışla yapılan eğitim ve öğretim geleceğe, yarına daha çok ışık tutuyor. Bu sayede aydınlık nesillere ulaşabiliriz. Her yıl biraz daha çalışmamız lazım. ” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here