Muzaffer Koşan

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, başlattıkları kampanya ile aldıkları oyuncakları Elazığ’da ki depremzede çocuklara hediye ederek çocukların yüzünü güldürdü.

Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Erzincan’dan Elazığ’a giden Gönüllü Gençler Derneği depremzede çocukların yüzünü dağıttıkları oyuncaklarla güldürdü.

Depremin vurduğu Elazığ’da yaralar sarılmaya devam ederken, kurulan çadır kentlerde de yaşam sürüyor. Çadırda kalan ailelerin çocukları da oyunlar oynayarak günlerini geçirmeye çalışıyor. Erzincan Gönüllü Gençler Derneği tarafından başlatılan kampanya ile yurt içinde ve yurt dışında yaşayan Erzincanlıların destekleri ile toplanan paralarla oyuncaklar alındı. Yaklaşık 10 kişilik ekiple deprem bölgesine giden Dernek Başkanı Faruk Kocatürk ve üyeleri AFAD tarafından koordine edilen çocukların bulunduğu çadır kentlerde yaklaşık 300 çocuğa oyuncak dağıttı. Hediye edilen oyuncukları alan depremzede çocukların mutluluğu ise yüzlerinden okundu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here