Muzaffer Koşan

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirdiği organizasyonla, ihtiyaç sahibi çocuklar adına kampanya başlattı.

İhtiyaç sahibi çocuklara yardım etmek amacıyla başlatılan kampanya ile ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet hediye ediliyor. Erzincan’da önemli bir kampanyaya imza atan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ekibi, Ramazan ayında bir hayra daha vesile olmak amacıyla düzenledikleri yardım kampanyası ile çocuklara sevinç kaynağı oldu. Yaklaşık 10 sene önce kurulan ve 7 senedir de Ramazan ayında yaklaşık 10 bin çocuğa bayramlık elbise alan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bu yıl da çocukları sevindirmeyi hedefliyor.

Çocuklar: “Abilere teşekkür ederiz. Bana ayakkabılar aldılar. Bayramlıklar aldılar” , “Abi ablalarıma teşekkür ederim. Bazı çocuklara bayramlık aldıkları için teşekkür ederiz”, “Bayram geliyor. Ablalar, ağabeyler bize bayramlık alıyorlar. Çok teşekkür ederiz” dediler.

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Kocatürk: “Erzincan Gönüllü derneği olarak geleneksel hale getirdiğimiz ‘Bir çocukta sen sevindir kampanyamıza Ramazan ayının 15 gününde devam ediyoruz. Şuana kadar 400 çocuk sevindirdik. 7 yıldır bu işi yapıyoruz. Şuana kadar 10 bin çocuğa yakın minik yavrularımızı sevindirdik. Bu konuda bize destek veren hemşerilerimize teşekkür ederiz. Kampanyamız devam ediyor. Tüm hemşerilerimizin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları Başkanı Kübra Kaya: “Erzincan Gönüllü Gençleri bayan ekibi olarak çocuklarımızı sevindiriyoruz. Değerli iş adamlarından bilere destek olmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here