Muzaffer Koşan

Şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan doğal güzelliğiyle öne çıkan ve özellikle kışın suyunun donmasıyla ilgi gören Girlevik Şelalesi, yazın da 40 metreden dökülen suları, serin havası ve çevresindeki yemyeşil bitki örtüsüyle ziyaretçilerini büyülüyor.

Şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan ve Kalecik köyündeki 9 ayrı kaynak suyunun birleşmesiyle oluşan Girlevik şelalesi, her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor.

Kışın suyunun büyük bölümünün donması ve oluşan sarkıtlar dolayısıyla büyüleyici bir manzaraya bürünen şelale, yazın da 40 metreden akan sularıyla farklı bir güzellik sunuyor.

Yaz aylarında, buz gibi suyundan kaynaklanan serin havasının yanı sıra çevresindeki yemyeşil bitki örtüsüyle de göz dolduran şelale, yerli ya da yabancı birçok turisti ağırlıyor.

Manzarasında fotoğraf çektirmek ya da öz çekim yapmak isteyen birçok kişinin adeta sıraya girdiği şelaleye gelen ziyaretçilerin bazıları da şelale çevresinde piknik yapıp stres atıyor.

Vatandaşlar: “Girlevik Şelalesi çok güzel yazın buraya serinlemeye geliyoruz” , “Erzincan’ımızın en güzel değerlerinden biri Girlevik Şelalesi. Kışın ayrı bir güzel çünkü kışın burası olduğu gibi aşağıya doğru buz tutar. Ayrı bir güzelliği var. Yazın da ayrı bir güzelliği var. Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz”, “Almanya’dan geldik. Herkesi bekleriz. Sıcaktan buraya geliyoruz. Serinlemeye. Çok harika. Manzara süper”, “Çok güzel. Efsane suyu çok güzel. Herkese tavsiye ediyoruz. İnşallah gelirsiniz”, “Müthiş bir doğa harikasıymış. İyi ki geldik. İstanbul’dan geliyoruz. Tekrarını diliyoruz”, “Çok güzel. Doğal bir güzellik. Memnun kaldık. Herkes gelip görsün mutlaka”, “Burası çok soğuk. İstanbul’dan geliyoruz. Tur olarak geldik. Çok güzel bir yer çok muhteşem. Daha önce hiç gelmedim. İlk defa geliyorum” dediler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here