reklam
Mini Mini 1’lere Uyum Eğitimi

mini mini birler (3)

Muzaffer Koşan

Türkiye genelinde, anaokuluna ve 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrenciler için uyum haftası başladı. 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrencilerinin okula adaptasyonunu kolaylaştırmak için okullarda çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Türkiye genelinde anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için ilk ders zili çaldı. Okulun ilk günüde minik öğrencilerin kimileri heyecanlı, kimileri ise tedirgindi.

Erzincan Salih Erkan İlkokulu, 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrencilerinin okula adaptasyonunu kolaylaştırmak için onları palyaço kostümü ile karşıladı.

Türkiye genelinde, anaokuluna ve 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrenciler için uyum haftası başladı. Diğer öğrenciler ise 18 Eylülde ders başı yapacak. Okula yeni başlayan çocukların birbiriyle tanışmasının sağlanacağı uyum eğitimi kapsamında, öğrencilere oyunlar oynatılacak ve resim yapma, hikaye okuma gibi etkinlikler yapılacak.

Uyum eğitimi kapsamında Erzincan Salih Erkan İlkokulunda, velileriyle gelen minik öğrencileri palyaçolar balonlarla karşıladı. Palyaçolar daha sonra minik öğrencilere sınıflarda yiyecek-içecek ikramında bulundular.

4 çocuğundan en küçük çocuğunun ilkokula başlama heyecanını yaşayan Öğrenci Velisi Nebahat Okumuş; “Çok heyecanlıyız, mutluyuz. Benim dördüncü çocuğum alışkınım ama hepsinin yeri ayrı. Oğlumda çok mutlu heyecanlı, okula çok sevinçle geldi. İnşallah başarılı olur. Tüm çocuklara yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

Okula yeni başlayan 6 yaşındaki Ecrin Sıla; “Ben bu okula yazı öğrenmek için geldim. Okulumu ve arkadaşlarımı çok sevdim. Okuluma severek geleceğim” şeklinde konuştu.

İlkokula yeni başlayan bir başka minik öğrenci Yunus Emre Varlı yaptığı açıklamada; “ Okulumu birazcık sevdim. Arkadaşlarımla tanıştım hepsini sevdim” dedi.

Minik öğrencilerin okula kaynaşmaları için palyaçolar, balonlar ve ikramlarla karşıladıklarını belirten Salih Erkan İlkokulu Müdürü Ahmet Sağsöz; “2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 1. sınıfa başlayacak olan öğrencilerimiz için uyum programımız bugün başladı. Bu programda amaç, yeni başlayacak öğrencilerimizin yeni ortama, yeni çevreye alışmalarını sağlamak. Biz bu amaç için çocuklarımızın okula kaynaşmalarını sağlamak amacıyla palyaço eşliğinde çocuklarımıza çeşitli ikramlarda bulunduk. Çocuklarımızı balonlarla karşıladık. Dolayısıyla heyecanlarını bir nebzede olsa yenmeye çalıştık. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

Işık’tan, Anneler Günü Mesajı
Yakılan Araçlar Çekildi,Yol Trafiğe Açıldı
10 Bin Fidan Toprakla Buluşmayı Bekliyor
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12 Eylül 2017, 06:02 tarihinde Genel, gündem, manşet, manşet, sürmanşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 95 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Reklam

Popüler Haberler
ERZİNCAN ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

ERZİNCAN ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ ...

ERZİNCAN GÜL CELAL TORAMAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE SERA YAPILMASI İŞİ ERZİNCAN ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ERZİNCAN... [Devamı]
Vatan İçin Yemin Ettiler

Vatan İçin Yemin Ettiler...

Muzaffer Koşan Erzincan 59. Topçu Eğitim Tugayı General Enver Eralp Kışlası’nda yemin töreni düzenlendi. 1998-1 tertip askerler ile 370. kısa... [Devamı]
Enerjimiz, Güneş’ten

Enerjimiz, Güneş’ten

Muzaffer Koşan Güneş enerji santralleri Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Erzincan’da da üretilerek belde ekonomisine katkı sağlıyor. Enerji... [Devamı]
Tukan Ele Geçirildi

Tukan Ele Geçirildi

Muzaffer Koşan Erzincan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Erzincan’ın Tercan İlçesi E/80 karayolu üzerinde bulunan Mercan yol kontrol... [Devamı]
Muay Thai Türkiye Şampiyonu Oldu

Muay Thai Türkiye Şampiyonu Oldu...

Muzaffer Koşan Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi Remzi Akgül, Muay Thai Türkiye... [Devamı]
Doğu Ekspresine Kemah’ta Karşılama

Doğu Ekspresine Kemah’ta Karşılama...

Muzaffer Koşan Doğu Ekspresi seyahati ülkenin dört bir yanından gelen vatandaşların tercihi olmaya devam ediyor. Ankara’dan hareket eden ve Kars’a... [Devamı]
Anket
Gazetemizi Nasıl Buluyorsunuz ?
Gayet Başarılı
Daha İyi Olabilir
İdare eder
Kötü
Yorumlar