reklam
Mini Mini 1’lere Uyum Eğitimi

mini mini birler (3)

Muzaffer Koşan

Türkiye genelinde, anaokuluna ve 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrenciler için uyum haftası başladı. 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrencilerinin okula adaptasyonunu kolaylaştırmak için okullarda çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Türkiye genelinde anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için ilk ders zili çaldı. Okulun ilk günüde minik öğrencilerin kimileri heyecanlı, kimileri ise tedirgindi.

Erzincan Salih Erkan İlkokulu, 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrencilerinin okula adaptasyonunu kolaylaştırmak için onları palyaço kostümü ile karşıladı.

Türkiye genelinde, anaokuluna ve 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrenciler için uyum haftası başladı. Diğer öğrenciler ise 18 Eylülde ders başı yapacak. Okula yeni başlayan çocukların birbiriyle tanışmasının sağlanacağı uyum eğitimi kapsamında, öğrencilere oyunlar oynatılacak ve resim yapma, hikaye okuma gibi etkinlikler yapılacak.

Uyum eğitimi kapsamında Erzincan Salih Erkan İlkokulunda, velileriyle gelen minik öğrencileri palyaçolar balonlarla karşıladı. Palyaçolar daha sonra minik öğrencilere sınıflarda yiyecek-içecek ikramında bulundular.

4 çocuğundan en küçük çocuğunun ilkokula başlama heyecanını yaşayan Öğrenci Velisi Nebahat Okumuş; “Çok heyecanlıyız, mutluyuz. Benim dördüncü çocuğum alışkınım ama hepsinin yeri ayrı. Oğlumda çok mutlu heyecanlı, okula çok sevinçle geldi. İnşallah başarılı olur. Tüm çocuklara yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

Okula yeni başlayan 6 yaşındaki Ecrin Sıla; “Ben bu okula yazı öğrenmek için geldim. Okulumu ve arkadaşlarımı çok sevdim. Okuluma severek geleceğim” şeklinde konuştu.

İlkokula yeni başlayan bir başka minik öğrenci Yunus Emre Varlı yaptığı açıklamada; “ Okulumu birazcık sevdim. Arkadaşlarımla tanıştım hepsini sevdim” dedi.

Minik öğrencilerin okula kaynaşmaları için palyaçolar, balonlar ve ikramlarla karşıladıklarını belirten Salih Erkan İlkokulu Müdürü Ahmet Sağsöz; “2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 1. sınıfa başlayacak olan öğrencilerimiz için uyum programımız bugün başladı. Bu programda amaç, yeni başlayacak öğrencilerimizin yeni ortama, yeni çevreye alışmalarını sağlamak. Biz bu amaç için çocuklarımızın okula kaynaşmalarını sağlamak amacıyla palyaço eşliğinde çocuklarımıza çeşitli ikramlarda bulunduk. Çocuklarımızı balonlarla karşıladık. Dolayısıyla heyecanlarını bir nebzede olsa yenmeye çalıştık. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

TSO’dan “Genel Ekonomik Değerlendirme” Bildirisi
Sıra Dışı Okullar Projesi Tanıtıldı
İtfaiye Ekipleri, Yıl İçerisinde 587 Yangına Müdahale Etti
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12 Eylül 2017, 06:02 tarihinde Genel, gündem, manşet, manşet, sürmanşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 26 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Reklam
Popüler Haberler
Gebe Sınıfında Eşler Birlikte Eğitim Alıyor

Gebe Sınıfında Eşler Birlikte Eğitim Alı...

Muzaffer Koşan Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde, anne adaylarını eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla ‘Gebe... [Devamı]
Ziraat Türkiye Kupası’nda Bir Üst Turdayız

Ziraat Türkiye Kupası’nda Bir Üst ...

Muzaffer Koşan Anagold 24 Erzincanspor, Eskişehirspor’u uzatmalar sonucunda 4-2 yenerek Ziraat Türkiye Kupası’nda bir üst tura yükseldi. TFF... [Devamı]
176 Mülteci Yakalandı

176 Mülteci Yakalandı

Muzaffer Koşan Erzincan’ın Tercan ilçesinde jandarma tarafından Afgan uyruklu 176 mülteci yakalandı. Yakalanan mülteciler gerekli işlemler... [Devamı]
Römorka Bağladığı Atı Kilometrelerce Arkasından Koşturdu

Römorka Bağladığı Atı Kilometrelerce Ark...

Muzaffer Koşan Erzincan da bir vatandaş traktör sürücüsü römorka bağladığı atı kilometrelerce arkasından koşturdu. Atın sıcak hava altında... [Devamı]
Ahilik Haftası Kutlanıyor

Ahilik Haftası Kutlanıyor...

Muzaffer Koşan 18-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ‘Ahilik Haftası’ kutlamaları Erzincan’da başladı. Atatürk Anıtı... [Devamı]
Muharrem Ayının Önemi

Muharrem Ayının Önemi

Almanya’da uzun süre Anadolu Alevi Kültür Merkezi Cem Evi Dedeler Kurulu Başkanlığı yapan İsmail İlhan, Muharrem ayı hakkında açıklamalarda... [Devamı]
Anket
Gazetemizi Nasıl Buluyorsunuz ?
Gayet Başarılı
Daha İyi Olabilir
İdare eder
Kötü
Yorumlar