reklam
Mini Mini 1’lere Uyum Eğitimi

mini mini birler (3)

Muzaffer Koşan

Türkiye genelinde, anaokuluna ve 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrenciler için uyum haftası başladı. 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrencilerinin okula adaptasyonunu kolaylaştırmak için okullarda çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Türkiye genelinde anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için ilk ders zili çaldı. Okulun ilk günüde minik öğrencilerin kimileri heyecanlı, kimileri ise tedirgindi.

Erzincan Salih Erkan İlkokulu, 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrencilerinin okula adaptasyonunu kolaylaştırmak için onları palyaço kostümü ile karşıladı.

Türkiye genelinde, anaokuluna ve 1. sınıfa başlayacak olan minik öğrenciler için uyum haftası başladı. Diğer öğrenciler ise 18 Eylülde ders başı yapacak. Okula yeni başlayan çocukların birbiriyle tanışmasının sağlanacağı uyum eğitimi kapsamında, öğrencilere oyunlar oynatılacak ve resim yapma, hikaye okuma gibi etkinlikler yapılacak.

Uyum eğitimi kapsamında Erzincan Salih Erkan İlkokulunda, velileriyle gelen minik öğrencileri palyaçolar balonlarla karşıladı. Palyaçolar daha sonra minik öğrencilere sınıflarda yiyecek-içecek ikramında bulundular.

4 çocuğundan en küçük çocuğunun ilkokula başlama heyecanını yaşayan Öğrenci Velisi Nebahat Okumuş; “Çok heyecanlıyız, mutluyuz. Benim dördüncü çocuğum alışkınım ama hepsinin yeri ayrı. Oğlumda çok mutlu heyecanlı, okula çok sevinçle geldi. İnşallah başarılı olur. Tüm çocuklara yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

Okula yeni başlayan 6 yaşındaki Ecrin Sıla; “Ben bu okula yazı öğrenmek için geldim. Okulumu ve arkadaşlarımı çok sevdim. Okuluma severek geleceğim” şeklinde konuştu.

İlkokula yeni başlayan bir başka minik öğrenci Yunus Emre Varlı yaptığı açıklamada; “ Okulumu birazcık sevdim. Arkadaşlarımla tanıştım hepsini sevdim” dedi.

Minik öğrencilerin okula kaynaşmaları için palyaçolar, balonlar ve ikramlarla karşıladıklarını belirten Salih Erkan İlkokulu Müdürü Ahmet Sağsöz; “2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 1. sınıfa başlayacak olan öğrencilerimiz için uyum programımız bugün başladı. Bu programda amaç, yeni başlayacak öğrencilerimizin yeni ortama, yeni çevreye alışmalarını sağlamak. Biz bu amaç için çocuklarımızın okula kaynaşmalarını sağlamak amacıyla palyaço eşliğinde çocuklarımıza çeşitli ikramlarda bulunduk. Çocuklarımızı balonlarla karşıladık. Dolayısıyla heyecanlarını bir nebzede olsa yenmeye çalıştık. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

Belediye Kent Mobilyalarının Yapımına Devam Ediyor
Mumcu, Öğrencilere Fizik Dersi Verdi
Okula eTwinning ile Başlıyoruz
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12 Eylül 2017, 06:02 tarihinde Genel, gündem, manşet, manşet, sürmanşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 58 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Reklam

Popüler Haberler
25 Yıldır Bağlama Yapıyor Ama Çalamıyor

25 Yıldır Bağlama Yapıyor Ama Çalamıyor...

Muzaffer Koşan Erzincan’da 25 yıldır bağlama imalatı yapan Yılmaz Kılınç, birçok sanatçıya bağlama ve saz yapmasına rağmen kendisi... [Devamı]
Edebük Köyü Şehitliği Yapılıyor

Edebük Köyü Şehitliği Yapılıyor...

Muzaffer Koşan 15 Mayıs 1994 günü terör örgütü tarafından saldırıya uğrayan Edebük köyünde bulunan şehitlerin kabirleri yapılmaya başlanıldı.... [Devamı]
Erzincan’da Bin 294 Aracın Devri Yapıldı

Erzincan’da Bin 294 Aracın Devri Yapıldı...

Muzaffer Koşan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 yılı Eylül ayı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı araç sayılarını açıkladı. TÜİK... [Devamı]
Engelli Bireyler İçin Proje

Engelli Bireyler İçin Proje...

Nüsret Koşan Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İş Kur Müdürlüğü arasında proje protokolü imzalandı. Bu proje ile Aile... [Devamı]
Kata ve Kumite’de şampiyon

Kata ve Kumite’de şampiyon...

Dursun Bektaş Milli Karate Antrenörü Arzu Koç, katıldığı Veteranlar Karate şampiyonasında hem Kata hem de Kumite kategorilerinde birinci oldu. Erzincan... [Devamı]
ERZİNCAN ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

ERZİNCAN ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ ...

ERZİNCAN İLİ GENELİNDE TİP ÖĞRETMENEVİ BİNASI MİMARİ,STATİK,ELEKTRİK,MEKANİK UYGULAMA PROJELERİ VE İNŞAAT İHALESİ DOKÜMANLARININ HAZIRLANMASI... [Devamı]
Anket
Gazetemizi Nasıl Buluyorsunuz ?
Gayet Başarılı
Daha İyi Olabilir
İdare eder
Kötü
Yorumlar