Muzaffer Koşan

Ankara Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde 4 gün süren organizasyona 37 ülkeden toplam 234 sporcu madalya mücadelesi verdi. Müsabakalar sonunda ise 1 Altın, 1 Gümüş ve 3 Bronz Madalya olmak üzere 5 Madalya Türk Badminton Milli Takımının oldu.

Dünya Sıralamasına ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına Puan veren Türkiye Uluslararası Büyükler Badminton Turnuvası 17-20 Aralık 2018 tarihleri arasında Ankara Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde sona erdi. Erzincanlı milli sporcularımız bu müsabakadan Türkiye’ye 4 madalya kazandırarak geleneği bozmadılar.

Ankara Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde 4 gün süren organizasyona 37 ülkeden toplam 234 sporcu madalya mücadelesi verdi. Müsabakalar sonunda ise 1 Altın, 1 Gümüş ve 3 Bronz Madalya olmak üzere 5 Madalya Türk Badminton Milli Takımının oldu. Türkiye Uluslararası Büyükler Badminton Turnuvasında  Erzincanlı milli sporcularımız Türkiye’ye 4 madalya kazandırdılar. Çift erkekler ‘de Emre Sönmez, Mehmet Çapar çifti 64 çiftin yarıştığı çift erkekler kategorisinde 3.olmayı başardılar.  yine çift kızlar kategorisinde Bengisu Erçetin Nazlıcan İnci 64 çift bayan içinde 3.cü olarak ülkemize toplamda 4.madalya kazandırdılar. Turnuvayla ilgili bilgi veren Milli Antrenörlerimiz Murat Sönmez  ve Uğur Erçetin Sporcularımızın yaşları küçük olmalarına rağmen 38 ülkenin katıldığı bu önemli turnuvada ilk 3 e girmeleri güzel bir başarı. Elde edilen  bu başarıda bize desteklerini esirgemeyen Erzincan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne sporcularımızın kulüpleri olan Erzincan Türk Telekom Spor kulübüne ve Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulüplerine çok teşekkür ederiz. Dediler Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik, ise turnuva hakkında yaptığı açıklamada ‘Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ Dedi.  Türkiye Uluslararası Büyükler Badminton Turnuvasında ise şu sonuçlar alındı Tek Kadınlar: 1 TurkeyOzge Bayrak 2 ChinaYun Li 3/4 TurkeyAliye Demirbag 3/4 RussiaAnastasiia Shapovalova Tek Erkekler: 1 IndonesiaIkhsan Leonardo Imanuel Rumbay 2 TurkeyEmre Lale [3] 3/4 AzerbaijanAde Resky Dwicahyo [1] 3/4 RussiaGeorgii Karpov Çift Kadınlar: 1 IndonesiaNita Violina Marwah IndonesiaPutri Syaikah 2 IndonesiaMetya Inayah Cindiani IndonesiaIndah Cahya Sari Jamil 3/4 TurkeyBengisu Ercetin TurkeyNazlıcan Inci 3/4 RussiaElena Komendrovskaja RussiaMaria Shegurova Çift Erkekler1 IndonesiaLeo Rolly Carnando IndonesiaDaniel Marthin 2 EnglandPeter Briggs EnglandGregory Mairs 3/4 TurkeyMehmet Capar TurkeyEmre Sonmez 3/4 Czech RepublicJaromir Janacek Czech RepublicTomáš Švejda Karışık Çiftler: 1 SingaporeDanny Bawa Chrisnanta SingaporeWei Han Tan 2 IndonesiaLeo Rolly Carnando IndonesiaIndah Cahya Sari Jamil 3/4 IndonesiaDaniel Marthin IndonesiaNita Violina Marwah 3/4 BulgariaAlex Vlaar BulgariaMariya

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here