Taner Yılmazçelik

Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü katkılarıyla Erzincan Medeniyet Sanat ve Turizm Derneği (MESAT) tarafından hazırlanan, Erzincan Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘nünde desteğini alan “Farkı Fark Et” isimli çocuk oyunu çocuklar tarafından beğeniyle izleniyor.

Emel Bozdemir’in yazıp yönettiği İyiliğin ve kötülüğün günümüzdeki yansımasını anlatan tek perde çocuk tiyatro oyunu “Farkı Fark Et” Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tiyatro salonunda oynandı.

Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü katkılarıyla Erzincan Medeniyet Sanat ve Turizm Derneği (MESAT) tarafından hazırlanan, Erzincan Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘nünde desteğini alan “Farkı Fark Et” isimli çocuk oyunu çocuklar tarafından beğeniyle izleniyor. İyiliğin ve kötülüğün günümüzdeki yansımasını anlatan oyun pandomim ve maskot gösterileri ile zengin bir şekilde çocukları eğlendiriyor. Yaklaşık 50 dakika süren oyun sonrası çocuklar tiyatro ekibi ile fotoğraf çekilerek anı ölümsüzleştiriyorlar.

Oyun ile ilgili bilgi veren yetkili, “MESAT derneği tarafından düzenlenen ilk çocuk oyunu gösterisi ile çocuklarımızı mutlu etmeye çalıştık. Bizlere destek olan İl Kültür Turizm Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim müdürlüğümüz ve Bizlere salonu tahsis eden Erzincan Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Sanat Derneği MESAT ’ın öğrencilere yönelik hazırlamış olduğu bu oyunla enerji tasarrufu enerji kaynaklarının doğru kullanımı hakkında çocuklara kısa bilgiler veriyor. Bu bilgilerle çocuklarımızın daha bilinçli bireyler yetişmesi için küçük bir adım atıyor. Bizleri izlemeye gelen tüm öğrencilerimize iyi seyirler diliyorum” dedi.

3 Farklı seansta oynanan oyuna ilkokul öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdikleri ve 9 okul öğrencisinin yanı sıra Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğüne bağlı sevgi evlerinde kalan çocuklar ve engelliler içinde ayrı bir seans düzenlendi. Tiyatroyu izleyen çocukların oldukça mutlu oldukları ve müziğe alkışla karşılık verdikleri görüldü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here