Muzaffer Koşan

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Projeler Ekibi tarafından Erzincan’da yürütülen eTwinning projelerinin niteliğini artırmak ve öğretmenlere eTwinning portalı kullanımı konusunda bilinçlendirmek üzere ilkokullarda bilgilendirme toplantılarına başlandı.

eTwinning Bilgilendirme Toplantıları okulların talebi ve ARGE Biriminin planlaması ile ders saatleri dışında öğretmenlerin özverili çalışmalarıyla başladı. Bahçelievler İlkokulu ile başlayan toplantılar; Yavuz Selim İlkokulu, Dr. Cahit Ziya Ulukök İlkokulu ve Gazi İlkokulu ile devam etti. Toplantılara öğretmenlerin yanı sıra okul idarecileri de katıldı. ARGE Birimi PEK Koordinatörü ve eTwinning İl Temsilcisi Seda Cengiz, öğretmenlere ve idarecilere eTwinning portalına kayıt olma; portalda etkinlik ve proje başlatma ayrıca twinspace kullanımı hakkında bilgi verdi.

Okullarda ayrıca; eTwinning projeleri; Erasmus+ projeleri, STEM, kodlama ve robotik gibi mesleki gelişim kurslarına erişim konusunda ‘’Öğretmen Gelişim Atölyeleri’’ projesinin web sitesi tanıtımı yapıldı (https://erzincan.meb.gov.tr/oga/).

Toplantı sonrası eTwinning portalını kullanmaya başlayan öğretmenlerimiz; portalın kullanıcı dostu yapısı ve ara yüzünü ‘’Öğretmenlerin Sosyal Medyası’’ olarak adlandırdı ve kullanım rahatlığından ötürü sıklıkla portalı ziyaret edeceklerini bildirdiler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here