Muzaffer Koşan

Erzincan’da, Suriye‘nin İdlip kentinde şehit düşen Mehmetçikler için esnaf ve vatandaşlara Türk bayrağı dağıtıldı.
Suriye’nin İdlip kentinde rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısı sonucu 33 Mehmetçik şehit oldu. Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Derneği ve Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile şehitler ve askerlere destek için vatandaşlara Türk bayrağı dağıtıldı.
Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Derneği ve Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri tarafından ev ve işyerlerine asılmak üzere 500 adet Türk bayrağı dağıtılırken, vatandaşlar ve esnaflar aldıkları Türk bayraklarını ev ve işyerlerine astı.

Esnaf ve vatandaşlar: “Teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Allah bayrağın gölgesinden bizi ayırmasın. Şehitlerimize Allah rahmet etsin. Makamlarını cennet etsin” , “Çok güzel bir organizasyon teşekkür ederiz. Vatanımız için elimizden gelen her şeyi yaparız. Sonuçta bu bayrak bizim şehitlerimizin kanını taşıyor. Vatanımız ve milletimiz için can vermeye razıyız” dediler.

 

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Kocatürk: “Geçtiğimiz günlerde Suriye İdlip’te yaşanan acı haber nedeni ile Gönüllü Gençler Derneği olarak esnafımıza bayraklarımızı dağıttık. Onlardan işyerlerine asmalarını rica etti. Şanlı bayrağımız dalgalansın. Şehit olan 33 şehidimize Allah rahmet eylesin. Ailelerine sabır versin. Allah gani gani rahmet eylesin” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here