Muzaffer Koşan

Erzincan Valiliği öncülüğünde Erzincan Belediyesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, ilçe Kaymakamlık ve Belediyesi, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası, Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Erzincanlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ERSİAD) ile İstanbul ve Erzincan’daki sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile İstanbul Maltepe’de ki Sahil etkinlik alanında başladı.

İstanbul Maltepe sahilinde düzenlenen Erzincan Tanıtım Günleri başladı.  İstanbul’da yaşayan Erzincanlılar tanıtım günlerine ilk gün yoğun ilgi gösterdi.

İlk gün eski Erzincan fotoğraflarının yer aldığı resim sergisi açılışı yapılırken, programın açılışı  Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olçaş, ERSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Saim Bahadır, İlgili Kurum müdürleri,  davetliler ve İstanbul’da yaşayan Erzincanlıların katılımı ile gerçekleştirdi.

Erzincan’ın kültürel zenginliğinin ve yöresel lezzetlerinin geniş kitleler tarafından bilinmesi, il dışında yaşayan Erzincanlıların memleket hasretini giderebilmesi adına; ilimizin tarihi, sosyal ve kültürel yönü ile meşhur lezzetleri 07-10 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Maltepe’de görücüye çıkıyor.

Erzincan tulum peyniri, kayısı kurusu, fasulyesi, dövmeci, pestili ile kentin yemek kültürünün yansıtıldığı Erzincan mutfağı İstanbulluların ayağına geldi.

Tanıtım günlerinde 59 stantta, Erzincanlı esnaf tarafından kentin çeşitli yöresel zenginliklerini içeren ürünlerin satışı gerçekleştirildi. Diğer tarafta Erzincan Valiliği ve Belediyesi başta olmak üzere ilçe kaymakamlıkları ve belediyelerinin işbirliği ile ilçe stantları ve Erzincan derneklerinin bulunduğu stantlar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

İlk gün İstanbul’da yaşayan Erzincanlıların yoğun ilgisi ile karşılaşan fuarda 9-10 kasım tarihlerinde yoğunluğun artması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here