Muzaffer Koşan

Ankara’da düzenlenen Erzincanlılar Geleneksel İftar Yemeği’nde çok sayıda Erzincanlı bir araya gelerek hasret giderdiler.

Erzincan Dernekler Federasyonu (ERDEF) tarafından organize edilen programa Gençlik ve Spor Bakanlığı Yardımcı Sinan Aksu, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, işadamları, bürokratlar ve çok sayıda Erzincanlı katıldı.

Gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan ERDEF Başkanı Selahattin Ayvaz , “Geleneksel Erzincanlılar iftar programına hoş geldiniz. Bu ayın manevi iklimi bizleri bir kez daha bir araya getirdi. Dostlarımızla, arkadaşlarımızla bir kez daha kucaklaştık. Ramazan ayı vesilesiyle aramızdaki sevgi bağı, yardımlaşma ve dayanışma duygusu artmaktadır. Dünyada ve çevre ülkelerde yaşananlar, bizlerin bir olmasını, birlikte hareket etmesini zorunlu kılıyor.  Erzincan sivil toplum kuruluşları olarak her zaman bir olduk. Birlikte, Erzincan için, Erzincanlı için çalışmaya gayret ettik. Gurbette ve sılada yaşayan hemşerilerimizde gerektiğinde siyasi görüş, fikir ve düşünce farklılığını bir kenara koymakta. Hem şehrimize, hem de ülkemize sahip çıkmaktadır.  “Erzincan Birdir Birliktedir” duygusunu bir kez daha bizlere yaşattığınız ve davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür eder saygılarımı sunarım dedi. Yapılan iftarın ardından Erzincanlılar sohbet eşliğinde hasret giderdiler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here