Muzaffer Koşan

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Erzincanlı üniversite öğrencilerine sağlayacağı burslar için organize ettiği geleneksel istişare toplantısında, işadamları adeta birbirleriyle yarıştı.

EKEV tarafından düzenlenen organizasyonda 9 bin burs taahhüdü toplandı. Düzenlenen etkinliğe TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Düzenlenen organizasyonda bir konuşma yapan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Bu organizasyon ilk başta küçük bir kartopu büyüklüğünde idi. O gün bu hayırlı adımı atan herkese teşekkür ediyoruz. Hemşerilerimizin desteği ile dayanışmaları ile o gün kısıtlı imkanlarla 66 öğrenciye ancak burs verilebilmişti. Aradan yıllar geçti vakıf çığ gibi büyüyerek bugün çok şükür binlerce gencimize burs veren güce ulaştı. Bu sonuç İstanbul’da yaşayan 310 bin Erzincanlı kardeşlerimizin gücüdür. Bu Erzincan ve köylerinde yaşayan hemşerilerimizin gücüdür. Türkiye genelinde yaşayan 650 bin Erzincanlının gücüdür. Bu her sene cömertçe vakfımıza destek olan hayırseverlerimizin gücüdür. Bugüne kadar ‘bir elin nesi var iki elin sesi var’ misali güç birliği yağınca müthiş bir sinerji meydana geldiğini hep beraber gördük. EKEV Türkiye’nin güzel şehirlerinin her birinde evlatlarımızın kendilerini yalnız hissetmemeleri için çalacakları bir kapıdır. Bu vakıf Erzincan’ın ufkuna değer katan evlatlarımızı teşvik edip geleceğe hazırlanmalarını sağlayan bir hayır müessesesidir. Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı her yıl en fazla burs veren vakıf unvanını sizin cömertliğiniz sayesinde koruyor.

Burada verilecek taahhütler sizlerin cömertliğinin bir tezahuru olacak. Emin olun bu toplantıda bulunan hemşerilerimin arasında Erzincan Kültür Eğitim Vakfının bursunu alarak okuyan kardeşlerimizde var. İnşallah bugünde hayır severler hemşerilerimiz cömertlikte yarışacak. İstanbul’da, Erzincan’da, Türkiye’nin bir çok yerinde okuyan gençlerimizi burssuz bırakmayacaktır. Aramızda toplayacağımız bu paralar öğrencilerimiz için çok ama çok kıymetlidir. Bizim gençlerimiz gerçi imkanlar ölçüsünde yaşamayı bilirler, zorlukları bilirler, büyük hayalleri vardır. Ama kendi gerçeklerini de göz ardı etmezler. Bütün öğrencilerimiz, bu vakıftan destek alan son derece ülkesini, milletini, vatanını, bayrağını seven gençlerimizdir. İnşallah onlarda kendilerinden önceki ağabeyleri, ablaları büyükleri gibi üniversiteyi başarı ile bitirip ailelerine kendilerine ve nihayet Türkiye’ye faydalı birer insan olarak bu salonlarda en büyük bağışçılar arasında yerlerini alacaklardır. Kimin ne olacağını bilemeyiz. Rabbim her şeyin en iyisini bilir. İnanıyorum ki bugün burada ki hazurun cömertlikte yarışacaktır.” Diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here