Yasemin Bektaş

“Erzincanlı Hafız Şerif” olarak bilinen “Keklik gibi kanadımı süzmedim”, “Küstürdüm barışamam”, “Çıkar yücelerden yumak yuvarlar” ve “Nasıl methedeyim sevdiğim seni” gibi türküleriyle üne kavuşan Çatalören köyü doğumlu Şerif Tanındı (1902-1948) için Üniversitemizde anma günü düzenlendi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Hafız Şerif’i Anma Günü programına Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Özel, bazı fakülte dekanları, sanatçının kızı Hafize Yıldız, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Konser öncesi  Hafız Şerif’i anlatan video gösterimi yapılmasının  ardından sanatçının biyografisi okundu ve eserleri hakkında bilgi verildi. Daha sonra Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü Türk Halk Müziği Korosu, Öğr. Gör. Şef İlhan Akdeniz yönetiminde Hafız Şerif’e ait türküleri seslendirdi. Öğrencilerin yanı sıra mahalli sanatçılar Ahmet İlhan ve Bünyamin Sonat sanatçının müzik dünyasında ün yapmış türkülerini solo seslendirdiler. Davetliler gerek alkışlarıyla gerek sözleriyle, seslendirilen türkülere eşlik ettiler. Program sonunda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’in eşi Filiz Levent tarafından Şef İlhan Akdeniz’e çiçek takdim edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here