Muzaffer Koşan

Erzincan’da bir esnaf işyerinin camına ve tentesine ‘Dolar’a ve fırsatçı hainlere inat bu işyerinde çay 50 kuruş’ yazdı.

Doların yükselmesine tepki gösteren Erzincanlı esnaf, vatandaşların alım gücünü rahatlatmak için 1 TL olan çay fiyatını yarı yarıya düşürerek 50 kuruş yaptı.

Son dönemlerde dolardaki artış dur durak bilmiyor. Özellikle son birkaç gündür hızlı bir yükselişte olan dolara karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı doları ve eldeki dövizi bozmak oldu. Böylelikle dolardaki artışı boşa çıkarılacağını ve Türk lirasının değerleneceğini belirtmişti. Erzincan’da da çay ocağı işleten Gıyasettin Çetinkaya, işletmesinde astığı pankartlar ile Dolar’ın yükselmesine tepkisini ortaya koydu.

Esnaf Gıyasettin Çetinkaya: “15 Temmuz’un devamı olan Dolarla oynamanın Türkiye’ye verecekleri zararı önlemek için bir vatandaş olarak, esnaf olarak ben de kendi gücümle protesto olsun diye böyle bir işlem yaptık. Ben bunu esas büyük esnaflardan bekliyorum. Çay 1 TL idi. Şimdi 50 kuruşa çektik. Artı 100 Dolar bozdurup fişini getirene de akşama kadar çay bedava. Biz her zaman devletin milletin yanındayız. Partiler önemli değil. Bugün AK Parti, yarın CHP, öbür gün MHP. Her hangi bir siyasi amacı yok. Biz vatan millet için elimizden gelen her şeyi yaparız” dedi.

Müşteri Yusuf Aytekin: “Doların yükselmesi falan olduğu için böyle bir şey çok mantıklı olmuş. Biz de burada çayımızı içiyoruz. Sonuçta bizim ülkemize askeri darbe uygulandı başaramadılar. Sonuçta bunun bir ekonomik darbe olduğunu düşünüyorum. Bunu da başaramayacaklar. Bu ülkenin yanında şükürler olsun bu milletin yanında Allah var. Hiç bir şey başaramayacaklar. Emin olsunlar. Bu yaptıkları olay güzel bir olay. Bence ekonomiye yapılan asıl olay budur. Çayın 50 kuruşa düşmesidir. Bence bunu Türkiye’nin her yerinde bütün esnaf yapmalı” dedi.

Müşteri Özkan Arduç, ise: “Bütün esnafımızın bu kampanyaya dahil olmasını diliyorum. Zaman birlik zamanı olduğunu düşünüyorum. Hep bir beraber olmamız lazım. Bir olursak güçlü oluruz. 15 Temmuz da darbe yaptılar başaramadılar. Şuan da da ekonomik darbe ile Türkiye’nin üzerine gelmeye çalışıyorlar. Bizim milletimiz çok güçlü bir millet” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here