Muzaffer Koşan

Erzincan’da doğal güzellikleriyle adrenalin severlerin ilgi odağı haline gelen Karasu Nehri, rafting tutkunlarının yeni gözdesi oldu.

Türkiye’nin önemli rafting parkurlarına sahip olan Erzincan’a bayram tatili için gelen yerli ve yabancı turistler rafting yapmanın heyecanını yaşadılar.

Erzincan’daki Karasu Nehri, Türkiye’nin farklı noktaları ve yurt dışından gelen adrenalin tutkunları ve doğaseverlere eşsiz manzarası eşliğinde rafting yaparak stres atma imkanı sunuyor. Rafting başta olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok spor organizasyonuna başarıyla ev sahipliği yapan doğa harikası Erzincan, su ve doğa sporlarında marka şehir olma yolunda ilerliyor.

Erzincan’ı doğudan batıya bölen Karasu Nehri, özellikle rafting, kano, kamp alanları ve kanyon geçişleriyle kısa sürede cazibe merkezine dönüşerek yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Yerli ve yabancı ziyaretçiler Erzincan ile Kemah ilçesi arasındaki Karasu Nehri rafting parkuruna geliyor. Hazırlıklarını tamamlayan sporcular ve rafting meraklıları, botla nehre girmeden Rafting Erzincan İl Temsilcisi Hakan Soylu tarafından yerli ve yabancı turistlere raftingle ilgili bilgi verildi.
Ardından soluğu rafting botlarıyla nehirde alan katılımcılar, zorluk derecesi 3 olan 8 kilometrelik parkurun dalgalı sularında rafting yaparak adrenalin dolu unutulmaz bir gün geçiriyor.

Ardından bota binerek kürek çeken turistler, yaklaşık 8 kilometrelik parkurda 2 buçuk saat rafting yaptı. Katılımcılar, nehrin hızlı akan bölgelerinde kürek çekerken durgun sularının olduğu bölgede ise zaman zaman yüzdü.

Raftinge katılan vatandaşlar; “Ben daha önce hiç rafting yapmamıştım. Gerçekten çok eğlenceli. Doğal güzelliklerin içerisinde rafting yapmak bambaşka bir şey. Bambaşka bir duyguydu. Çok güzeldi gerçekten. / Normal de İsviçre’de kalıyoruz. Zürih’teyiz. Zürih’te de böyle dağlar var. Doğal güzelliği var. Ama Erzincan bir başka oldu benim için güzel bir duygu oldu. Türkiye’de rafting yapabilmek. Dağların ortasında, kanyonların ortasında. Gerçekten herkese öneririm. Bambaşka bir şey. Erzincan’a gelince mutlaka yapılması gereken bir şey rafting” , “Bursa’dan geliyorum. Erzincanlıyım. Daha önce rafting yapmadım. Rafting yapmak isteyenlerin kesinlikle buraya gelmesini ve bu doğal alanları. Kanyonları görmesini istiyorum. Mükemmel bir manzarası var. Çok güzel bir duygu. Herkese tavsiye ederim” , “Aslında İsviçre’de yaşıyorum. Buraya geldik. Rafting yapalım dedik. Baya heyecanlıydı. Baya güzeldi. Yüzdük. Akıntılı idi bazı yerler. Düşüyorduk az kalsın. Çok güzeldi. Erzincan’ın doğası gerçekten çok güzel. Tavsiyemdir. Gerçekten çok güzel burası”, “İsviçre’de yaşıyorum normalde. Bayram tatili için ailemizle beraber geldik. Rafting olayını duyduk. Deneyelim dedik. Aslında çok büyük bir deneyim oldu. Çokta güzel. Herkes çok mutlu kaldı. Gerçekten görülmesi gereken kanyonlar olsun, burada ki heyecan olsun, suya girmek, suyun soğukluğu bambaşka bir heyecandı. Gerçekten çok güzeldi. Herkese tavsiye ederim. Bizim içinde çok büyük bir deneyim oldu” dediler.

Rafting İl Temsilcisi Hakan Soylu: “Rafting Federasyonu İl Temsilcisiyim. Bugün yaklaşık 8 kilometrelik üç kanyonun geçildiği bir parkurda rafting yaptık. Doğa sporları başkenti Erzincan’da diğer doğa sporları yapıldığı gibi rafting de tüm hızıyla yapılıyor. Tüm rafting severleri Kemah kanyonlarını görmeye davet ediyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here