Muzaffer Koşan

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle yürütülen meslekî ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik etkinlikler çerçevesinde Erzincan’da usta-çırak buluşmaları düzenlendi.

Özel sektördeki gelişmelerin öğrencilere daha hızlı ve etkili bir şekilde aktarılabilmesi amacıyla bölgede mesleğinde isim yapmış saha deneyimi olan ustalar, meslek okullarında eğitim görmekte olan öğrencilerle bir araya getirilerek tecrübe aktarımı temalı iş başı buluşmaları gerçekleştirildi.

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 30 öğrenci Erzincan Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 3 farklı firmayı ziyaret ederek firmalarda görevli ustalardan, eğitim görmekte oldukları alanlarla ilgili son gelişmelere ilişkin bilgiler aldı ve ustaların tecrübelerinden istifade etme imkânı buldu.

KUDAKA ile bölgedeki İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle gerçekleştirilen mesleki ve teknik eğitim temalı faaliyetlere devam edilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here