Muzaffer Koşan

Kayak Federasyonu tarafından Erzincan’da U18 ve Büyükler Alp Disiplini yarışmaları yapıldı.

Yapılan yarışmada ufak kazalar meydana geldi. Yarışmalarda 3 sporcu kapılardan geçerken düştü. Düşen yarışmacıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kayak Federasyonu Erzincan İl Temsilciliği tarafından Ergan Dağı Kayak merkezinde U18 ve Büyükler Alp Disiplini yarışmaları yapıldı.
Erzincan’da düzenlenen yarışmalara 15 ilden yaklaşık 150 sporcu katıldı. Yarışmacılar kapıları geçerek bitiş noktasına en kısa sürede gelmek için birbirleri ile yarıştı. Yarışmalarda küçük kazalar da meydana geldi. Yarışmacılardan Kübra Cengiz son kapıyı geçerken kapıya takılarak düşüp büyük bir tehlike atlattı. Sporcuya ilk müdahale olay yerinde bulunan UMKE personeli tarafından yapıldı. Sporcu daha sonra paletli araç ile taşınarak ambulansa götürüldü. Edinilen bilgiye göre düşen yarışmacı Kübra Cengiz’de yumuşak doku zedelenmesi meydana geldiği öğrenildi.

Sporcular: “17 yaşındayım. Erzincanlıyım. Pist çok güzeldi. Kayabildiğimin en iyisini yaptım. İnşallah iyi bir sonuç çıkar. Diğer bütün sporculara başarılar” , “Bitlis’ten katılıyorum. Pist çok güzel. İstediğim dereceyi de yaptım galiba. Allah’ın izni ile bir üst lige çıkmayı düşünüyorum” dediler.

Yarışlar hakkında bilgi veren Kayak Federasyonu Erzincan Temsilcisi Bülent Demirel: “Bugün Erzincan’da Alp Disiplini U18 ve Büyükler yarışını düzenliyoruz. Yaklaşık 15 ilden 150 civarında sporcumuz ve idarecimiz şuan da Erzincan’da. Burada ki yarışın adı Türkiye Elemesi. Bu yarıştan sonra burada yapılan yarışlarda dereceye giren sporcularımız önce Türkiye ligine gidecek. Ondan sonra da uluslar arası yarışmalara katılabilecek. Türkiye Kayak Federasyonuna Teşekkür ediyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here