Muzaffer Koşan

Erzincan’da ölü olarak ele geçirilen teröristlerin birinin üst düzey yönetici olduğu ve turuncu kategoride olan örgütün sözde cephe sorumlusu olduğu tahmin ediliyor.

Erzincan’ın Kemah ilçesinde güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilen ve aralarında örgütün sözde üst düzey sorumlularının da olduğu değerlendirilen bir teröristin de aynı operasyonda ölü ele geçirildiği öğrenildi.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığınca, iç güvenlik operasyonları kapsamında 12 ve 13 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirilen operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilmişti.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığınca, iç güvenlik operasyonları kapsamında terör örgütlerine yönelik yürütülen çalışmalarda ilçenin Acemoğlu Kabanı bölgesinde gerçekleştirilen ve 3 teröristin etkisiz hale getirildiği hava destekli operasyonun detayları ortaya çıkmaya başladı.

Operasyonda etkisiz hale getirilen ve eylem hazırlığında oldukları belirlenen teröristlerin kimlik tespit işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Teröristler arasında çok sayıda eylemden sorumlu olan terör örgütü PKK’nın sözde üst düzey sorumlularının da bulunduğu değerlendiriliyor.

OPERASYONDA ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

Erzincan’ın Kemah ilçesi Acemoğlu Kabanında JSİHA atışı ile 12 Ağustos 2019 günü 1, ertesi gün çıkan çatışmada ise yakın temas sonucunda mağara içerisinde 2 BTÖ mensubunun silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği operasyonda BTÖ mensupları tarafından kullanılan ve bir tanesine halatlarla çıkılan 2 mağara bulunarak kullanılamaz hale getirildi. Operasyonu gerçekleştiren İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca 1adet M-16, 1 adet Kaleşnikof P.Tf., 2 adet el bombası, 9 adet şarjör, 121 adet M-16 fişeği, (79) adet Kaleşnikof fişeği, 1 adet Yeasu marka büyük telsiz, 1 adet 12 V. akü, 2 adet sırt çantası, 2 adet şemsiye, 1 adet dürbün, bol miktarda yaşam malzemesi (Bulgur, Tereyağı, Un, Şeker, Peynir, Ekmek, Tütün vb.) ele geçirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here