Muzaffer Koşan

Erzincan’a gelen Bakan Kurum, şehirde yapılan yatırımları değerlendirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Erzincan’a geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Erzincan’a geldi. Bakan Kurum ilk olarak Terzibaba Türbesini ziyaret etti. Erzincan Havalimanında karşılanan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilk olarak Terzibaba Türbesini ziyaret ederek dua etti. Bakan Kurum daha sonra Erzincan İl Afet ve Durum Müdürlüğü’nde il değerlendirme toplantısına katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Erzincan İl Afet ve Durum Müdürlüğü’nde il değerlendirme toplantısının ardından basın toplantısı yaparak Erzincan’da ki yatırımları değerlendirdi. Bakan Kurum, burada ki açıklamasında Erzincan’da yapılacak olan iki Millet Bahçesinin de Müjdesini verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Millet Bahçeleri biliyorsunuz 81 ilde 81 milyon metrekare alan üzerinde Millet Bahçesi projelerimiz devam ediyor. Erzincan’da daha önce bir Millet Bahçesi açılışı gerçekleştirdik. Bugün ki toplantımızda iki tane daha Millet Bahçesinin yapımı sürecinde istişarelerimizi yaptık. Birisi Vasgirt Millet Bahçesi ki daha önce 550 bin metrekarelik alanda projelendirilen 70 bin metrekaresi tamamlanmış kalanı ile ilgili imaların bundan sonraki sürecini bakanlığımız Toplu Konut İdaresi eli ile götürecek. Yaklaşık 40-50 milyon değerinde ki projenin proje safhasını yıl sonuna kadar tamamlayıp inşallah en geç bir yıl içerisinde de yine Erzincanlı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Diğer Millet Bahçemizi de Terzibaba camimizin hemen yanında yer alan 25 bin metrekarelik bir alan var. O alan da kamu kurumlarının taşınma sürecine müteakip ikinci bir Millet Bahçesini şehrin merkezinde vatandaşımızın yürüyerek ulaşacağı 7 gün 24 saat burada vakit geçireceği bir alana projelendiriyoruz. Taşınmasına müteakipte burada inşallah ikinci Millet Bahçesini vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here