Muzaffer Koşan

Erzincan Valiliğince, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 97´nci yıl dönümü kutlamaları nedeniyle 3 dakikalık bir klip hazırlandı.

Video klip için kamera karşısına geçen Erzincan Valisi Mehmet Makas klip içerisinde; Erzincanlıların Cumhuriyet Bayramı´nı, ellerinde Türk bayrağı ile Valilik önünde toplanan gazilere, emniyet ve jandarma personellerinden oluşan güvenlik timlerine, polis okulu ile ilk ve orta okul öğrencilerine, öğretmenlere ve Erzincan´ın yeni tip korona virüs (Kovid-19) ile mücadelesinde en ön safta yer alan sağlık çalışanlarına hitaben seslenerek;”Can Erzincanlılar, saygıdeğer Gazilerimiz, sevgili mesai arkadaşlarımız, çocuklarımız, Cumhuriyet siz, aziz milletimizin eseridir. Bayramınız kutlu olsun.” sözleriyle kutladı.

Erzincan Valiliği sosyal medya hesaplarından “Başta Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere Cumhuriyet´i armağan eden kurtuluş mücadelesi kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. ” başlığıyla yayınlanan yaklaşık 3 dakikalık klip, hem görsel çeşitliliği hemde birlik ve beraberliğin öneminin betimlendiği şiiri ile dinleyenlerini mest ederken, çok sayıda kullanıcı tarafından da beğenilerek paylaşıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here