Muzaffer Koşan

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Erzincan’da 30 adet Afyon sakızı ile 0,15 gram Metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucuyla mücadeleye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında uyuşturucu madde ticareti yaptığı değerlendirilen Afgan uyruklu Z.S. (27) isimli şahsın ikametinde yapılan aramada satışa hazır halde paketlenmiş 1’er gramlık 30 adet Afyon sakızı ile 0,15 gram satışa hazır halde Metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Başlatılan tahkikat kapsamında Z.S. (27) isimli şahıs, “TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama)” suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Erzincan Valiliğinden konu ile ilgili yapılan açıklamada; “Uyuşturucu-Uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, uyuşturucu kullanımını özendirmek ve uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir” denildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here