Muzaffer Koşan

Erzincan’da ekmeğe yapılan zam vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanırken, Erzincan Fırıncılar Odası tarafından yapılan zam ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Erzincan’da bazı fırınlar rayiş belgesi olmamasına rağmen ekmeği 1 lira 50 kuruştan satmaya başlatınca vatandaşlar ekmeye yapılan zammı doğru bulmadıklarını ifade ettiler.

Geçtiğimiz aylarda Ticaret Bakanlığı’nın ‘Ekmeğe Zam Yok’ açıklamasına rağmen Erzincan’da bazı fırınlarda ekmek fiyatları yaklaşık yüzde 25 zamlandı. Erzincan’da fırıncılar zam taleplerine onay beklerken bazı yerlerde ekmek 1.5 TL’den satışa başladı.

Erzincan’da zam yok açıklamalarına rağmen bazı fırınlarda ekmek zamlı fiyattan satılıyor. Geçtiğimiz aylarda ülke genelinde ekmeğe zam yapmalarının ardından başlanan tartışmaya, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirliden ‘Yılbaşına kadar ekmeğe zam yok’ açıklaması gelmişti.

Bakan Pakdemirli’nin açıklamasından 1.5 ay sonra Erzincan’da ekmek fiyatları bazı fırınlarda zamlı satılıyor. Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Erzincan Fırıncılar Odası sessizliğini koruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here