İlhan Yılmazçelik

10.11.2019 tarihinde tamamlanması planlanan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi 250 Yataklı Ek hizmet binasının tefrişatı için toplantı yapıldı.

İnşasında  sona gelinen ve çok yakın tarihte halkın hizmetine açılması planlanan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi 250 Yataklı Ek hizmet  binası’nın tıbbi cihaz ve mefruşat planlaması için T.C.Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Tıbbi Cihaz ve Tıbbi Hizmet Alımları Planlama Dairesi Başkanlığı ile toplantı gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden bir açıklama yayımlayan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr.Üyesi Orhan Çimen; “10.11.2019 tarihinde, inşası sona gelinen ve çok yakın tarihte halkımızın hizmetine açılması planlanan 250 yataklı ek hizmet binamızın tıbbi cihaz ve mefruşat planlaması için T.C.Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Tıbbi Cihaz ve Tıbbi Hizmet Alımları Planlama Dairesi Başkanlığı ile toplantı gerçekleştirilmiştir.Toplantı sonucu kurumumuza ödenek açılış için ilk etap da tahsis edilmiştir. Ayrıca bu ödeneğe ek olarak yanı sıra planlanan 28 yataklı ek Yoğun Bakımlar, 40 yataklı Palyatif Bakım, ek 20 yataklı diyaliz, ek ve yeni Laboratuar Hizmetleri, yeni üst düzey Bilgisayarlı Tomografi, yeni ve ikinci Anjiografi Ünitesi, Girişimsel Radyoloji Ünitesi ödenekleri sözü alındı. Toplantı öncesi ilimiz Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır beyefendiler ile birlikte Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirildi.
Desteklerini her zaman dağ gibi arkamızda hissettiğimiz ve bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen son Başbakanımız Binali Yıldırım beyefendiye sonsuz teşekkürlerimi, saygılarımı sunuyorum. Ayrıca Erzincan Valimiz Ali Arslantaş’a, Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’a, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’e, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Erkan Hirik’e teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here