Metin Bayram

Erzincan Gazeteciler Cemiyeti  (EGC)  4.olağan genel kurulu yapıldı. Cemiyet Başkanlığına Muzaffer Koşan seçildi.

Erzincan Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan genel kurula Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ferudun Fazıl Özsoy, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Barış Yalçınkaya ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Genel kurulun açılışını Erzincan Gazeteciler Başkanı Barış Yalçınkaya yaparak birlik beraberlik mesajı verdi.  Ardından Divan Başkanlığı’na Halil İbrahim Özdemir’ oy birliği ile getirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Hesap raporları ve denetim kurulu raporunun okunmasının ardından Divan Başkanı Özdemir,  raporlar hakkında konuşmak isteyen olup olmadığını sordu. Konuşan olmayınca oylamaya gidildi. Yapılan oylamada EGC Yönetim ve Denetim Kurulları, faaliyetlerinden dolayı oy birliği ile ibra edildi. Daha sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile seçime girilirken, Muzaffer Koşan tarafından yapılan adaylık başvuru listesi okundu ve oylandı. Yapılan seçimlerde kullanılan 39 oyun 35’ini alan Muzaffer Koşan EGC’nin yeni Başkanlığına seçildi. Yapılan seçimlerin ardından Dilek ve Temenni konuşması yapan, EGC Başkanı Muzaffer Koşan, genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek, amaçlarının Erzincan basınının birlikteliğini sağlamak ve bu yolda çalışmak olduğunu kaydetti. Yeni yönetiminin amacının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Erzincan Basınının bir arada tutabilmek için, elbirliği ile çalışacaklarını söyledi.

Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Başkanı Oktay Kılınç ise birlik ve beraberlik mesajı vererek   yeni yönetime başarı diledi. DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, ise genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek, yeni yönetim ile el birliği içerisinde çalışmalar gerçekleştireceklerini söyledi.

YENİ YÖNETİM

Genel kurulda Muzaffer Koşan  başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Haluk Uçar, Mustafa Özsoy, İbrahim Gürler ve Adem Küçükkaya’dan oluştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here