Muzaffer Koşan

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve ERPER Madencilik ve Müteahhitlik  SAN. ve TİC.  LTD. A.Ş arasında (KÜSİ) Kamu Üniversite Sanayi işbirliği kapsamında protokol  imzalandı.

ERPER Madencilik ve Müteahhitlik  SAN. ve TİC.  LTD. A.Ş.  tesislerinde  gerçekleşen Protokole  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi adına Prof. Dr. Akın Levent, ERPER Madencilik ve Müteahhitlik  SAN. ve TİC.  LTD. A.Ş. Yöneticisi Salih Ürün,  Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Özel, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Baran, KÜSİ Erzincan İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Muharrem Güneş, İnşaat Mühendisliği Bölüm Bşk. Doç.Dr. Hakan Yalçıner ve Yapı İşleri Daire Başkanı V. Dr.Öğr. Üyesi Atila Kumbasaroğlu katıldı.  Protokol sonrası konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent, imzalanan  bu protokolün hem Üniversitemize hem de ERPER firmasına büyük oran da katkı sağlayacağını dile getirdi. ERPER Şirket Yöneticisi Salih Ürün ise bilime çok değer verdiklerini bu nedenle Üniversite ile işbirliğinin önemli olduğuna dikkat çekti.

AR-GE alanında yapılan işbirliği sözleşmesi  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve firma arasında  işbirliği gerçekleştirmek adına bu alanda çalışmaların genişletilmesi ve karşılıklı olarak aktarılmasını kapsamaktadır. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesin de  firmaya yine AR_GE sınırları kapsamında eğitim, analiz, danışmanlık hizmeti, ortak projeler yürütme gibi destekler sağlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here