Taner Yılmazçelik

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve FİXKİM İNŞ. MLZ. DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. arasında (KÜSİ) Kamu Üniversite Sanayi işbirliği kapsamında protokol  imzalandı.

FİXKİM Firması tesislerinde  gerçekleşen Protokole  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi adına Prof. Dr. Akın Levent, FİXKİM İNŞ. MLZ. DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. Yöneticisi Nurettin Balcı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Özel ve  Prof. Dr. Ergün Kutlusoy, Erzincan OSB İl Müdürü Ömer Faruk Nayman, KÜSİ Erzincan İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Muharrem Güneş ve Öğr. Gör. Kürşat Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Araştırmacı Osman Karahan, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi İsmet Ulusu, Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Kurnuç Seyhan katıldı.

Protokol sonrası konuşma yapan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent: “Kamu üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde Üniversite olarak sanayi işletmelerle işbirliği içine girdik. Bu kapsamda öğretim üyelerimiz buradaki işletmeleri daha yakından tanıyacak, bu işletmelerin yaptıkları işlerin daha iyi olması için bilimsel olarak çalışmalar yaparak katkı sağlayacaktır. Bu amaçla FİXKİM firması ile bir işbirliği protokol imzalandı. Üniversite olarak bizler de FİXKİM ve diğer firmaların ürettikleri ürünlerin daha kaliteli olması, bölgemiz ve ülkemizde belirli bir yere gelerek daha büyük işletme olması için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

FİZKİM Firma Yöneticisi Nurettin Balcı da bilime çok değer verdiklerini bu nedenle Üniversite ile işbirliğinin önemli olduğuna dikkat çekti.

AR-GE alanında yapılan işbirliği sözleşmesi  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve firma arasında  işbirliği gerçekleştirmek adına bu alanda çalışmaların genişletilmesi ve karşılıklı olarak aktarılmasını kapsamaktadır. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde firmaya yine AR_GE sınırları kapsamında eğitim, analiz, danışmanlık hizmeti, ortak projeler yürütme gibi destekler sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here