Muzaffer Koşan

Erzincan´ın Kemaliye ilçesinde düzenlenen Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları şenlikleri kapsamında TKF Dragon yarışları düzenlendi.
Bu yıl 40´ıncısı düzenlenen Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği başladı. Gerçekleştirilen Uluslararası 40´ıncı Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları şenliklerinde TKF Dragon yarışlarında sporcular kürek çekerek birbirleri ile yarıştılar. Kemaliye Karanlık Kanyonda düzenlenen TKF Dragon yarışlarına vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi. 10´ar sporcudan ve bir de davul ile ritim tutan yönlendiriciden oluşan iki takımın yarışması renkli görüntüler oluşturdu.
KEMAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Feridun Çelikmen: “40´ıncı Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği festivalimizin ilk günündeyiz. Gördüğünüz gibi son derece heyecanlı zevkli Dragon yarışları ile şenliğimiz devam ediyor. Basın mensubu arkadaşlar birebir şahidi bu işin. 15 yıl önce bir otobüsün gelmediği Kemaliye´ye hafta sonu onlarca tur otobüsü geliyor. hafta içi yine aynı şekilde çevre il ve ilçelerden Malatya´dan, Elazığ´dan, Erzincan´dan, Diyarbakır´dan, Erzurum´dan insanlar geliyor. İstanbul´dan, Ankara´dan turlar geliyor. Sonuçta Kemaliye Erzincan´ın turizme açılan bir vitrini, bir penceresi. Biz Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı olarak 40´ıncı şenliğimizi yapıyoruz. Seneye inşallah hep beraber sizlerle beraber 41 kere maşallah diyeceğiz. Şenlikleri sürekli ve sürdürülebilir tutmak önemlidir. Kemaliye örnek olmuştur. İnsanlar bu ülkenin cennet ülkenin her köşesini görmeliler. Gezmeliler” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here