Muzaffer Koşan

Erzincan’da bir vatandaş, donmak üzere olan kuşu hayata döndürdü.

Erzincan’da etkili olan soğuk hava, açık alandaki hayvanların yaşamını da güçleştiriyor. Soğuk nedeniyle donmak üzere olduğu anlaşılan bir kuşu fark eden vatandaş donmak üzere olan kuşu alarak önce ısıttı sonra da kuş besleyen bir arkadaşına teslim etti.

Erzincan’da evinden işe giderken sokakta donmak üzere olan bir kuş gören Çetin Gökdemir, isimli vatandaş kuş donmasın diye kuşu alarak bakımı yapılsın diye kuş besleyen bir arkadaşına teslim etti. Evden işe her sabah yürüyerek giden Gökdemir, donmak üzere olan kuşu görünce kuşu aldığını ve kuş için halk otobüsüne bindiğini söyledi.

Gökdemir, halk otobüsünde kuşu avucunda tutarak ısıttı. Kuş kendine gelince otobüste uçmaya başladı. Daha sonra kuşu tekrar yakalayan Gökdemir, otobüsten indikten sonra soğuktan donmak üzere iken bulduğu kuşu, kuş besleyen bir arkadaşına götürdü.

Çetin Gökdemir: “Yolda geliyordum. Baktım donmak üzere. Hemen aldım. Normalde yürüyecektim ama bunun için otobüse bindim. Hem oda yolculuk yapsın. Hem de ısınsın diye. Şuan da da onu götüreceğim kuş besleyen yere götürüp oraya teslim edeceğim. Orada beslensin diye.  Bir kap su, yemek, artık yemekler, et kemik bunları köşelere koymak lazım. Çünkü hayvanlar donmak üzere. Hava şartlarından dolayı yardım etmek lazım. Onlarda bir can” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here