Muzaffer Koşan

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Dörtyol yerleşkesinde yer alan hastanenin yıkılıp yerine 500 yataklı yeni bir hastane yapılması nedeniyle boşaltıldı.

Boşaltılan Dörtyol yerleşkesinde yer alan yataklı servislerden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Psikiyatri Servisleri ile Palyatif Bakım Servisi bugünden itibaren Isıkpınar Yerleşkesinde( Eski Asker Hastanesi) hizmet verecek. Isıkpınar yerleşkesinde Dahiliye, Kardiyoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Radyoloji, Psikiyatri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Aile Hekimliği Poliklinikleri de sağlık hizmeti verecek.

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız yaptığı açıklamada, “Sayın Başbakanımızın talimatları Sağlık Bakanlığımızın planlamaları doğrultusunda Dörtyolda yeni yapılacak hastane için ihale süreci başlamıştır. Bu sürecin ilk etabını oluşturan Dörtyol yerleşkemizin boşaltılmasını da dün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz. 28 Mayıs itibariyle de Oşıkpınar binamızda Dörtyol yerleşkemizde kalan diğer servislerimizi buraya taşıyarak hizmet vermeye başlamış bulunuyoruz. Burada Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göğüs hastalıkları servisimiz, Enfeksiyon Hastalıkları servisimiz ve Psikiyatri servisimiz ile Palyatif bakım servisimiz hizmet vermekte. Yaklaşık 75 yatak kapasiteli servis hizmetini burada sunuyoruz. Aynı zamanda poliklinik olarak şuan aktif çalışan 7 poliklinik var. Bunlar Dahiliye, Radyoloji, Kardiyoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Fizik tedavi ve rehabilitasyon hastalıkları ve psikiyatri poliklinikleri olmak üzere 7 polikliniklimizle hizmet veriliyor. Bununla birlikte Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetlerimizin tamamını da önümüzdeki hafta Cuma gününe kadar Işıkpınar binamıza taşımış bulunacağız.

Özellikle Sosyal Sigortalar Hastanesinin nende kullanılamadığı yönünde sorular geliyor. Bununda nedeni, 2017 yılına ait bir rapor var. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen bir kararla o hastanenin yıkımı gerekiyor. Yoksa bizde isterdik ki daha yakın mesafeden sağlık hizmeti verelim. Burası da çok uzak sayılmaz. Belediyemizin 15 numara servisi var Dörtyoldan kalkan.’’ Dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here