Halk Eğitim Merkezi Destekleme ve Yetiştirme Kurs Merkezin de başladı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından lise mezunu öğrencilere yönelik, ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme kursu veriliyor.

Halk Eğitim Merkezi Destekleme ve Yetiştirme Kurs Merkezin de kurslara katılan öğrencileri ziyaret eden Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, gençler ülkemizin en büyük zenginliğidir, bizde İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam eden üniversite adaylarımızın bu alandaki ihtiyaçlarını tüm imkânlarımızla karşılamaya devam edeceğiz. Şehrin başarısı açısından da önemli bir yere sahip olan Halk Eğitim Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının başarısını artırmak için konunun bizzat takipçisi olacağım dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Gün; “Geçen yıl burada bu sıralarda bu koridorlarda dolaşan eğitim alan arkadaşlarınızdan 1 Tıp Fakültesinde, 1 Dişçilik, 1 Eczacılık, 8 Hukuk, 27 mühendislik, 22 öğretmenlik kazanmış farklı üniversitelere yerleşmiş toplamda 197 öğrencimiz bulunuyor.
Burası adres diyen Gün, gerçek manada ben yarınlarım ile ilgili bir şeyler yapacağım diyenler için adres, burada 24 öğretmenimiz sizlere ders veriyor. Bugün itibariyle 488 öğrenci bu kurslar için müracaat etmiş bulunuyor. Bu sayı her geçen yıl artarak devam ediyor. Sistem üzerinden doluluktan dolayı giremeyip bizlere gelen derslere katılmak isteyen çok öğrencimiz var.
Vakit öğrenciler için önemli olduğuna da vurgu yapan Gün, Vakit çok önemli, gelecek sizler için çok önemli, insan hayatında bir yıl çok ama çok önemlidir. Fakat gençlikte delikanlılıkta bunun farkına varamıyorsunuz. Bizler siz gençleri kaybetmek istemiyoruz. Buraya gerçek anlamda eğitim öğretim için gelen tüm öğrencilerimiz için sonuna kadar yanlarındayız dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, 6 farklı sınıfta eğitim alan kursiyerlerin tamamını ziyaret ederek başarılar diledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here