Nüsret Koşan

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere yönelik 1 Ekim’de başlayan aday adaylığı başvuruları devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisinde seçimlere yönelik çalışmalar da sürüyor.

Adaylar, eğilim yoklaması, anket ve genel merkez yoklamasıyla belirlenirken, aday adaylığı başvuruları ise 19 Ekim’de son bulacak. CHP’nin il-ilçe başkanlıklarına sunduğu genelgede; milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve muhtarların adaylık için istifa etmeleri zorunlu olmazken, aday adaylığı için başvuruda bulanacak il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin görevlerinden istifa etmeleri zorunlu.

Cumhuriyet Halk Partisi, parti yönetiminde çeşitli görevlerde yer alan Engin Deniz, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Altınbaşak Belediye Başkanlığına Adaylık başvurusunu yaptı.

Deniz, başvuru sonrasında yaptığı açıklamada; 2019 mahalli seçimlerinde doğduğum büyüdüğüm suyunu içtiğim Altınbaşak beldesine hizmet etmek, hak ettiğiniz hizmeti layıkıyla sizlere vermek için, belediye başkanlığına aday adaylık dosyamı ilçe başkanlığımıza teslim etmiş bulunmaktayım. Bu sürece gelene kadar bizlere güvenen tüm canlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Altınbaşak altın olana kadar mücadeleye devam edeceğim” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here