Nüsret Koşan

24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlere sayılı günler kala siyasi partiler seçim çalışmalarını hızlandırdı. Seçim öncesi projelerini halk ile paylaşan siyasi parti temsilcileri ve milletvekili adayları çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekili Adayı Ayhan Doğan ve CHP İl ve ilçe yönetimi Erzincan Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek Erzincan da faaliyet gösteren basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekili Adayı Ayhan Doğan, ziyarette yaptığı açıklamada; “24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerle ilgili Erzincan’da çalışmalarımız devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarını gezdikten sonra Erzincan Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettik. Sayın başkanımız ile görüş alışverişinde bulunuyoruz. Buradaki gazetecilerimiz ilimizde en doğru haberi ulaştıran arkadaşlarımız. Çok fazla mesai harcıyorlar, belki iktidardaki baskıdan dolayı bazı haberleri yayınlamıyor olabilirler ama biz iktidara geldiğimiz gün önlerinde ki tüm engelleri kaldıracağız. Rahat rahat haber yapma konusunda hiçbir sıkıntınız kalmayacak. Ne sosyal medyaya baskı, ne Erzincan’daki gazetelere baskı nede Türkiye’de var olan düşüncelerinden dolayı içeri atılan gazeteciler olacaktır. Bunlarla ilgili bilgi alışverişlerinde bulunuyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Şu anda Erzincan’da seçime iki gün kaldı. Aldığımız izlenim halkın büyük bir çoğunluğunun değişim düşüncesinde olduklarını bize net bir şekilde ifade ediyorlar. Bu düşünceleri Erzincan için hayırlı olacak. Çünkü gerçekten de ülkede bir tıkanmışlık var. Bunu ancak ince ayarla geçeceğiz. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Muharrem İnce’ye ve partimize ciddi bir yaklaşım var. Bizim 24 Haziran’da iktidara geleceğimize inancımız tamdır. Geldiğimiz zaman ülkenin ve Erzincan’ın ekonomik düzeyini, sosyal düzeyini, her türlü üretimi yapmak için gayretle çaba sarf edeceğiz. Ülkemize hayırlı olsun diyorum.

Öncelikle parti programlarımız çok önemli. Parti programlarından en önemlisi aile sigortası, ilk olarak bunu uygulayacağız. Geldiğimiz zaman 48 saat içerisinde OHAL’i kaldıracağız, kaldırdıktan sonra yargının bütün herkese adaletli bir biçimde ulaşmasını sağlayacağız. Mağdur insanların kendi haklarını aramaları noktalarında tüm olanakları onlara sunmaya çalışacağız. Erzincan ile ilgili düşüncemiz 135 tane doğu illerinde yapmayı planladığımız fabrikalar var. Erzincan bildiğiniz gibi sürekli göç veren bir yer. Üretim tamamen tarım ve hayvancılığa bağlı ancak tarım ve hayvancılık da hemen hemen artık yapılamaz noktada. Bunu gezdiğimiz yerlerde gördük. Sulama sularının çok pahalı olması, girdilerin çok pahalı olmasından dolayı üretim yapan çiftçilerimiz üretimlerini kısma noktasına veya durma noktasına gelecektir. Biz bunları Erzincan’da görüyoruz. Bizim temel hedefimiz Erzincan’ın göç veren bir il değil, göç alan bir il konumuna getirmek için çalışacağız. Ben Erzincan’da yaşayan bir kişiyim. Hemen hemen bütün sektörlerde ki sıkıntıları bilen bir kişiyim. Bu sıkıntıları göreve geldiğimiz zaman sektördeki sıkıntıları çözme noktasında Erzincan’da ki halkım ile çalışacağım.

Vatandaşların en büyük talebinin ekonomik yönden olduğunu gördük. Mesela esnafı gezdiğimiz zaman kiraların ok yüksek olması, stopajların çok yüksek olması, artık nakit alışverişin dönmemesinden dolayı mağazaları kapatma noktasına gelmişler. Erzincan’da ki bütün kesimler nakit para sıkıntısı çekiyor. Eğer bu ekonomik refah düzelirse herkese yansıyacaktır. Bizim en önemli görevimiz ülkede ekonomik refah seviyesini yükseltmek, yükselttğimiz takdirde bundan tüm kesimler faydalanacaktır.

Erzincan’da aldığımız izlenim CHP’nin birinci parti olarak çıkacağına olan güvenim ve inancım tam. Biz birinci parti çıkacağımıza göre diğer partiler düşünsünler” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here