Muzaffer Koşan

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yılı kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Teşkilatı Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Atatürk Anıtında düzenlenen çelenk sunma törenine CHP İl Başkanı Ayhan Doğan, Gençlik Kolları Başkanı Kadın Kolları ve partililer katıldı. Törende Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları için saygı duruşunda bulunulurken ardından da İstiklal Marşı okundu. Ardından CHP  İl Başkanı Ayhan Doğan Atatürk Anıtına çelenk koydu.

Törende günün anlam ve önemine yönelik bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Ayhan Doğan; “ tüm Dünyanın adından övgüyle bahsettiği nesilden nesile emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı haline dönüşen  30 Ağustos 1922 zaferi bizim için tam bağımsızlığımızın birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısı olmuştur. Bu zafer yalnızca bizim değil tüm mazlum ulusların hatta insanlığın özgürlüğe, kurtuluşa başı dik ve onuruyla yaşama kararlığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir bayramın adımıdır. Üzerinden 96 yıl geçmiş bu bayram  Anadolu halkının kararlı duruşu ve fedakarlıkları ile Ulu Önder Mustafa Kemal in yol göstericiliğinde  üstün bir askeri başarı olmasının yanında dil, din, ırk, inanç ayrımı gözetmeden omuz omuza mücadele veren bir halk onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazanmıştır. Onurla, kıvançla yıl dönümünü kutladığımız bu zaferle tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden , bayrak sevgisinden , milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen bir millet olduğumuzun farkındayız. Bu vesile ile belirtmek isteriz ki Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bütünlüğünü her zaman koruyacaktır. Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. Yıl dönümünü en içten duygularımızla kutluyor. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları olmak üzere tüm  şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here