Muzaffer Koşan

Erzincan’da ki ortaokul müdürleri, il milli eğitim şube müdürleri ve ilçe milli eğitim şube müdürlerinin katılımı ile çevrimiçi LGS tercihleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün başkanlığında Erzincan’da ki ortaokul müdürleri, il milli eğitim şube müdürleri ve ilçe milli eğitim şube müdürlerinin katılımı ile çevrimiçi LGS tercihleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda sınava giren her öğrencinin sınavla öğrenci alan okullarımızın yanında mahalli yerleştirmeyle öğrenci alan okullarımızın da velilere iyi bir şekilde anlatılarak her öğrencimizin akademik olarak okuyamayacağını, bazı öğrencilerimizin de meslek liselerimiz üzerinden kısa zamanda iş ve aş sahibi olabileceğinin bilgisinin verilmesi gerektiği vurgulandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, yaklaşan LGS tercihlerinin öğrencinin ilgi ve yeteneğine göre sıralanması gerektiğini ve Meslek Liseleri önerilirken listede bulunsun diye değil de gerçekten gidilmesi gereken yerler olduğunun anlatılması önem arz etmektedir. Her öğrencinin kontenjanlar dolmadan bilgilendirilmesi, ayrıca tercih yapması için ulaşılamayan veli kalmaması için gayret gösterilmesi gerektiğini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here