31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere yönelik 1 Ekim’de başlayan aday adaylığı başvuruları devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisinde seçimlere yönelik çalışmalar da sürüyor.

Adaylar, eğilim yoklaması, anket ve genel merkez yoklamasıyla belirlenirken, aday adaylığı başvuruları ise 19 Ekim’de son bulacak. CHP’nin il-ilçe başkanlıklarına sunduğu genelgede; milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve muhtarların adaylık için istifa etmeleri zorunlu olmazken, aday adaylığı için başvuruda bulanacak il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin görevlerinden istifa etmeleri zorunlu.

Cumhuriyet Halk Partisi, parti yönetiminde çeşitli görevlerde yer alan Kemal Çelik, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden İl Genel Meclis Üyeliğine Adaylık başvurusunu yaptı.

Başvurusunu CHP Merkez İlçe Başkanı Mesut Sağır’a veren Çelik; “1992 yılından beri Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde mücadele veriyorum. Çeşitli kademelerinde görev yaptım. Son iki dönemdir il başkan yardımcılığı yapıyorum. Bu süreç içerisinde örgütümüzde ki arkadaşlarımızla beraber omuz omuza mücadele verdim. Sizlerle birlikte örgütümüzde mücadele verdiğim için onurluyum ve gururluyum. Bu güne kadar verdiğiniz desteklerden dolayı da tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu dönem Erzincan’dan İl Genel Meclisi üyeliği için başvurumu yaptım. Hedefim Erzincan’da var olan bir il genel meclis üyeliğini 3’e çıkarmak. Gayri safi milli hasıladan Erzincan’a düşen payı halka eşit bir şekilde paylaştırmak. Ayrım yapmadan bütün vatandaşlarımıza hizmet etmek istiyorum” dedi.

Daha sonra bir açıklama yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Mesut Sağır; “31 Mart 2019 da yapılacak yerel seçimler için partimiz 1 Ekim 2018 tarihinde 18 Ekim 2018 tarihine kadar başvuru sürecini başlattı. Türkiye geneli 1 Ekim de başlayan süreç 19 Ekim de saat 17:00 da sona erecek. Bu sadece devlet memurları istisna bunun dışında. Devlet memurlarının 1 Ocak itibari ile istifa süreçleri başlıyor. Daha sonra dosyalar genel merkeze ulaştırılacak. Burada çalışmalar yapılacak. Aday adaylığı sürecinde nasıl bir yöntem izlenecekse o yöntem üzerinden değerlendirme yapılacak ve adaylarımızı açıklayacağız. Amacımız 2019 yılında yapılacak seçimlerde yerel de iktidar olmak. Bunun için de bütün arkadaşlarımızla top yekün bir çalışma yapacağız. Kemal bey arkadaşımıza ve başvuru yapacak olan tüm arkadaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here