Muzaffer Koşan

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle kutlama etkinliği düzenlendi. Gençlik Merkezi çalışanları ve gençler, Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Beşiktaşlar Camiinin temizliğini yaptılar.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Erzincan’da gençler tarafından örnek bir şekilde kutlandı. Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllü gençler, Üzümlü ilçesi Beşiktaşlar Cami’nin temizlik işlerini yaptılar. Gençlerin bir kısmı camları silerken bir kısmı da, halıları süpürdü, eşyaları sildi ve camii bahçesini süpürdüler.

Gençlik Merkezi Üyesi İsmail Mert: “Biz de burada Erzincan Gençlik Merkezi olarak 1 Ekim 7 Ekim tarihleri arasında ki Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle gönüllü olarak hocalarımız ve arkadaşlarımla birlikte geldik. Güzel etkinlikler yapıyoruz. Öncelikle bunu söylemeliyim. Bütün genç kardeşlerimizi Gençlik Merkezlerine davet ediyoruz. Onlarda gelsinler sosyalleşsinler. Elimizden geleni yapıyoruz. Gönüllü olarak camimizi temizlemeye geldik bugün” dedi.

Gençlik Merkezi Üyesi Zafer Usta: “Erzincan Gençlik Merkezi kapsamında burada gönüllülük faaliyeti gerçekleştirdik bugün. Camilerimiz bizim için çok önemli olan yerler. Bu yerlerin temizliğinde bugün burada birlikte çalıştık arkadaşlarımızla birlikte. Bu önemli günde böyle bir farkındalık yaratarak toplumda bir farkındalık oluşturmak istedik. Bizden sonraki arkadaşlara da inşallah örnek olur. Gençlik Merkezi olarak arkadaşlarımızı diğer yaptığımız etkinliklere davet ediyoruz. Orada çok samimi sıcak bir ortam olduğunu söylemek isterim. Ve bütün genç arkadaşlarımı da davet etmek isterim. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Gençlik Merkezi Üyesi Emine Demirkoparan: “Ben Erzincan Üniversitesi öğrencisiyim. Sosyal Hizmet Bölümünde okuyorum. Son sınıfım. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Erzincan Gençlik Merkezinde gönüllü olarak bugün buradayız. 1 ve 7 Ekim arasında Din Görevlileri ve Camiler Haftası olarak bu camiyi temizleyerek bir etkinlik yapmak istedik. Camiler bizim kültür mirasımızdır. Bütün gençleri, bütün arkadaşları Gençlik Merkezine davet ediyoruz. Orada çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bu yaptığımız etkinlik sadece onlardan bir tanesiydi. Şehir içinde şehir dışında olsun çok güzel faaliyetlerimiz var. Herkesi mutlaka bekliyoruz” dedi.

Gençlik Merkezi Üyesi Büşra Açık: “Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü dördüncü sınıf öğrencisiyim. Camiler ve Din görevlileri Haftası sebebiyle camii temizliğinde bulunduk. Hem Gençlik ve Spor Bakanlığının bünyesinde ki Erzincan Gençlik Merkezinin savunduğu Gönül Bağını hem de kendi mesleğimiz gereği olan sosyal hizmetin gerektirdiği şekilde toplumla iç içe olmamız gerekiyordu. Hem Gençlik Merkezimizin hem de kendi mesleğimizin vesilesi ile böyle bir etkinlikte bulunduk. Aynı zaman da Erzincan Gençlik Merkezinin de dediğim gibi savunduğu Gönül Bağı notosu hepimiz için bir girişkenlik oldu. Böyle bir şey yapmamız için vesile oldu. Herkesi oraya bekliyoruz. Tıpkı camilerde bizi karşılayan güler yüzlü görevliler gibi Erzincan Gençlik Merkezinde de aynı samimiyeti ve güler yüzlülüğü bulabileceklerinden emin olabilirler” dedi.

Gençlerin yaptıkları çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren Erzincan Gençlik Merkezi Müdürü Ertuğrul Köroğlu ise “Ülkemizde 1-7 Ekim tarihleri arasında Camiiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanıyor. Bizlerde Erzincan Gençlik Merkezi olarak bu haftayı kutlamak için bir etkinlik planladık. Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İl Müftülüğümüzün destekleriyle Üzümlü İlçemizde bulunan Beşiktaşlar Camiinin temizliğini gençlik merkezimizin üyesi gönüllü gençler gelip yaptılar.Milli ve manevi duyguların gençlere öğretilmesinde din görevlileri çok önemli bir misyonu yerine getiriyor. Camiler sadece ibadethane değil, aynı zamanda sosyal hayatın içerisinde de yer alan eğitim ve kültürel hayatın çok canlı bir şekilde yaşandığı merkezlerdir. Erzincan Gençlik Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllü gençleri sosyal sorumluluk örneği gösterip herkese örnek olmuşlardır.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here