Muzaffer Koşan

Yunus Emre Ortaokulu tarafından “Her Sabah Okuyorum”, “Aşure İle Kültürümü Yaşatıyorum” ve “Çalmasa da Zilimiz Dersimize Gireriz” etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı’da katıldı.

Ayrıca Yunus Emre Ortaokulunda öğrencilere sorumluluk duygusunu aşılamak amacıyla bu eğitim öğretim yılında derse giriş çıkışlarda zil çalmıyor. Öğrenciler zil sesi olmadan derslerine girip çıkıyor. Bu sayede öğrenciler kendine öz güveni ve zamanı nasıl yönetebileceğini öğrenmeleri amaçlanıyor.

Erzincan Yunus Emre Ortaokulunda öğrenciler için her gün kitap okuma etkinliği düzenleniyor. Okulda tüm sınıflarda uygulanmaya başlayan proje ile öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması hedefleniyor.

Başlatılan ‘Her Sabah Okuyorum’ etkinliğinde Erzincan Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve öğretmenler sınıflarda öğrencilerle birlikte günün ilk dersinde kitap okuyarak öğrencilerin etkinliklerine destek verdiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün Yunus Emre Ortaokulunda her sabah ilk ders kitap okuma etkinliği düzenlendiğini belirterek, “Bu okulun her gün kitap okuma etkinliği var, bir diğeri de ortaokul olara da zilsiz okul. Yani bu çocuklarımız sorumlulukları bilinciyle hareket etmelerine vesile olacak bir çalışma. Zaman zaman okullarımızı gezmek suretiyle siz saygıdeğer arkadaşlarımızın yakınan tanımak ve bunlara şahit olmak için ben kendilerine teşekkür ediyorum” Şeklinde konuştu.

Erzincan Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı yaptığı açıklamada, “Çalışmaların içerisinde en önemlilerinden bir tanesi öğrencilere hitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğudur diye düşünüyorum. Bunu da anladığım kadarıyla sizler başarmışsınız. Çocukların kendilerini ifade ediş biçimleri, özgüvenleri gayet güzel” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here