Muzaffer Koşan

Belediye çalışmalarını yerinde görmek isteyen engelli vatandaş Erzincan Belediyesi tarafından evinden alınarak, yapılan çalışmaları yerinde gördü.

Ev ziyaretleri sırasında engelli bir vatandaşın evini ziyaret eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, ziyaret ettiği engelli vatandaş Esra Kalkan’ın belediye çalışmalarını yerinde görmek isteğini geri çevirmeyerek yerine getirdi. Doğuştan yürüme engelli Esra Kalkan’ı evinden engelli aracı ile aldıran Başkan Başsoy, Kalkan’a Erzincan Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları yerinde görmesini sağladı.

Ev ziyareti esnasında Esra Kalkan ile gerçekleştirilen sohbet sırasında Esra Kalkan, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’a tekerlekli sandalye ile fazla bir yere gitme imkanının bulunmadığını Ekşisu mesire alanını değiştikten sonra hiç görmediğini belediye çalışmalarını da merak ettiğini belirtince, Başkan Başsoy Erzincan Belediyesinin Engelli aracıyla Esra Kalkan’a bir Erzincan gezisi sözü verdi. Bir gün sonra da engelli vatandaş Erzincan Belediyesi’ne ait engelli aracı ile evinden alınarak görmek istediği Ekşisu Mesire alanı yanı sıra Jeotermal Kaplıcalar, Pir-i Sami Hz. Türbe Cami, Arıtma tesisi ve en son da Millet Kıraathanesi gezdirildi.

Engelli Vatandaş Esra Kalkan: “Çok güzeldi. Bu kadar güzel yer beklemiyordum Erzincan’da. bildiğim kadarıyla güzel beklemiyordum. Tahminimden de güzel. Güzel bekliyordum ama tahmin ettiğimden de çok güzel. Sağolsun başkanımız. Çok güzel yerler yapmış. Başkanım çok teşekkür ederim. Sizlerle tanıştım. Çok güzel vakit geçirdim” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here