Muzaffer Koşan

Erzincan’ın Çağlayan Beldesinde bulunan Çağlayan İlkokulunda Tasarım ve Beceri Atölyesi açılışı yapıldı.

Yapılan açılışa Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Çağlayan Belediye Başkanı Haydar Şahin, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasının ardından Çağlayan İlkokulunda yapılan Tasarım ve Beceri Atölyesinin açılışı yapıldı.

Programda bir konuşma yapan Okul Müdürü İhsan Ünlü; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘hayatta en hakiki mürşit ilim’dir’ vecizesi doğrultusunda yavrularımızın ilerde yaşayacakları teknoloji ve bilişim ağırlıklı hayatlarına hazırlama adına Tasarım ve Beceri Atölyesini kurduk. Projemizin adını Bugüne Tasarım Yarına Yazılım koyarak çocuklarımızın farklı görsel öğretim materyalleri ile hayal dünyalarının gelişimini ve el becerilerinin artırılmasını hedefledik. Bu vesile ile öğrencilerimizin yeni nesil öğretim materyalleri ile buluşması, onların yaratıcılığa teşvik edilmesi, kendi kendine öğrenme bilinci ve sorumluluğu kazanması ve elbette akademik başarının yanında sosyal başarılarının da artırılması proje hedeflerimizdendir. Projemizin desteklenmesi ve hayata geçirilmesi noktasında maddi manevi katkılarını bizlerden esirgemeyen herkese teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Anadolu’nun her köşesin de bu tür etkinlikler yapılmakta. Geldiğimiz son dönmede artık çocuklarımızı hayata hazır hale getirmemiz için bu teknoloji tasarım sınıflarının kurulması gerektiğini çocuk mezuniyetini sağladıktan sonra eline diplomasını aldıktan sonara maalesef ki Türkiye de son zamanlar da yüzde onluk bir dilimle hayata hazır olmuş bir şekilde hayata geliyor. Çünkü diplomasını aldıktan sonra ne yapacağını bilmiyor. Şimdi bu yeni nesil az öncede kurulan ve gösterdiği sunuya baktığımızda yeni beceriler kazanarak hayata gelmekte. Öncelikle milli eğitim camiasını ve başata Milli Eğitim Müdürünü kutlamak istiyorum. Erzincan’ın her köşesinde bu tür etkinlik yapmaktalar kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Bizlerde hangi köyümüzde olursa olsun elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here