Muzaffer Koşan

Erzincan’da arızalanan musluktan boşalan su, hemen yanı başında bulunan ağaçta buz tutunca kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Erzincan’ın Çağlayan beldesi Mertekli mahallesinde tek katlı evin önünde yer alan borunun ucundaki musluğun arızalanması nedeniyle sıçrayan su, soğuk hava nedeniyle dondu. Evin bahçesinde patlayarak musluk hemen yanı başında bulunan ağaçta kartpostallık görüntüler oluşturdu. Ağaç üzerinde oluşan buz kütlesi ve sarkıtlar, ilginç görüntü oluşturdu.

Ev Sahibi Mehmet Fırat: “Akşam telefon geldi komşumdan. Amca oğlum aradı dedi ki sizin musluklar su kaçırıyor. Bende o esnada tesisatçı arkadaşımız vardı. Hayati Sulu onu aradım. Bir gidip bakar mısın dedim. Oda bakmış. Dedi ki ben bunu akşam yapacak durumda değilim. Ancak sabah yaparım. Sabah geldik böyle bir manzara ile karşılaştık. Doğa harikası. Yapay değil tamamen doğal” dedi.

Hayati Sulu: “Akşam Mehmet abi aradı. Evde bir patlak var su sorunu ile ilgili. Akşam 21:00 – 21:30 gibi geldim. Olay yerine geldiğimde bu işi yapamam diye bilgi verdim. Yalnız aşırı su kaçırıyordu burada. Artı ağaçta da buzlanma vardı. Sabah erkenden yapmaya geldiğimde çok güzel bir doğa harikası ile karşılaştım. Çok güzel bir buzlanma vardı. Ona da kıyamadım. Arızayı giderdim. Olayı direk şu şekilde manzara ile karşılaştık” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here