Taner Yılmazçelik

Gün içerisinde birçok piknikçiye ev sahipliği yapan mesire alanları vatandaşların duyarsızlığı yüzünden adeta çöplüğe dönüşüyor.

Yaz aylarında sıcak havadan bunalan ve mesire alanlarına hücum eden vatandaşların bazılarının çöplerini gelişi güzel etrafa bırakması duyarlı vatandaşlar tarafından da tepkilere neden oluyor.

Başta Atatürk Parkı ve Ekşisu mesire alanları sıcak yaz günlerinde vatandaşların uğrak noktası haline geliyor. Gün içerisinde birçok piknikçiye ev sahipliği yapan mesire alanları, akşam piknik bitiminde vatandaşların çöplerini ortalık alana bırakması tepkilere neden oluyor. Özellikle il dışından gelen vatandaşların büyük ilgi gösterdiği mesire alanları ile ilgili görüşlerini belirten vatandaşlar şunları söylediler. Hasan Kızıl: Ailemizle beraber tatili değerlendirmek üzere Erzincan’a geldik ve sıcak havada bir nebze de olsa rahatlamak için ekşisu mesire alanına geldik. Gördüğümüz kadarı ile Erzincan Belediyesi buraya büyük yatırım yapmış ve çok güzel bir mekân olması için çaba sarf etmiş. Ancak buraya piknik ve dinlenmek için gelen vatandaşlardan bazılarının hassas davranmaması ve çöplerini çöp kutuları yerine ortalık yere atmaları hiç hoş bir görünüm sergilemiyor’ dedi.

Hülya Kızıl: “Bayram tatili için bir araya geldik ama gördüğümüz manzara içler acısı. Bir insan nasıl olur da yediğini içtiğini olduğu gibi bırakır veya etrafa savurur anlamak mümkün değil” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here