Muzaffer Koşan

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan’ın Kemah ilçesi Alp Karakolu Üs bölgesinde hava sıcaklığının eksi 5 dereceye kadar düştüğü bin 688 rakımlı dağlarda nöbet tutan askerleri ziyaret etti.

Vali Mehmet Makas, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Altıntaş ve İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy ile birlikte Alp Karakolu üs bölgesinde nöbet tutan askerleri ziyaret ederek, bir süre sohbet ettiler. Vali Mehmet Makas, vatan savunmasını canı pahasına yerine getiren Mehmetçikleri tebrik etti.

Nöbet tutan askerler ile bir bir sohbet eden Vali Makas, mevzileri gezdikten sonra bölge hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Askerler ile bir bir sohbet eden Vali Mehmet Makas, bu sırada devlet büyüklerini cep telefonundan görüntülü olarak arayarak bulunduğu noktada nöbet tutan askerlerle görüştürdü.

Devlet büyükleri güvenlik güçlerimize; “Milletimiz sizinle gurur duyuyor. Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin selameti için gece gündüz demeden her türlü tehlikeye karşı dimdik ayaktasınız. Allah’ım sizlere güç kuvvet versin. Bütün kahraman Mehmetçiklerimize kolaylıklar diliyoruz” mesajını verdiler.

Mevzileri gezdikten sonra bölge hakkında görevlilerden bilgi alan Vali Mehmet Makas, Askerler ile birlikte menemen yemeği yiyerek kara demlik çayı içti.

Gerek ülke dışında gerekse ülkemiz sınırlarında Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başarılı operasyonları, bölgemizde güvenlik güçlerimizin azim ve kararlığı sonucu terörle mücadelede başarılı sonuçlar elde edildiğine değinen Vali Mehmet Makas, tüm güvenlik güçlerine başarı ve kolaylıklar diledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here