Muzaffer Koşan

Beni Kalbinle Görür Müsün? Projesi kapsamında hazırlanan atölyelerin açılışı yapıldı.

Beni Kalbinle Görür Müsün? Projesi ile Sümer Özel Eğitim Meslek Okulunda yapımı tamamlanan tam donanımlı yeni atölyelerin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta özel eğitim alan öğrenciler yaptıkları çalışmaları anlattılar.

Sümer Özel Eğitim Meslek Okulunda gerçekleştirilen program ile ilgili açıklama yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Kaynaştırmayla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüzün beni kalbinle görürümsün projemizin açılışını yapıyoruz. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında projeyi ilk olarak 2. ilk Okulumuz 2. Ortaokulumuz2. Özel ilk Okulumuzdan 70. Öğretmen 450 Öğrenciyle başlatmış bulunduk” dedi.

Her yıl yapmış olduğumuz çalışmalar bir yıl önce pilotluma yapmış olduğumuz projelerin daha da geliştirmek suretiyle katılımcıları öğretmenleri ve diğer bütün paydaşlarla yapılan çalışmalar neticesinde bazı projelerimize ufak dokunuşlarla daha güzel neticeler almak babından bu yılda aynı projemizi “beni kalbinle görürümsün” projemiz hayata geçirildi.

Projenin amacı ile ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Gün, Özel eğitime gereksinimi olan bireylerin toplumun bir ferdi olduğunu bir parçası olduğunu aslında onlarında onların da akranlarıyla eşit haklara  sahip olduğunu ve akranlarıyla birlikte kaynaşmalarına vesile olabilecek olan bu yıl 2 İlkokul 2 Ortaokul olmak üzere toplam 24 Okul ile 24 hafta çalışacağız” dedi.

Yapılan tüm bu çalışmalar neticesinde bu çalışmalara 160 Öğretmenimiz 450 de Öğrencimiz katılacak diyen Gün, az önce açılışlarını yapmış olduğumuz özel eğitimin güçlendirilmesi adı altında özel eğitim genel müdürlüğümüzün 350 bin TL karşılığında 3 yeni atölyemizin açılışını yaptık. Bu atölyeler özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin istihdamına yönelik olacaktır buna benzer projelerimizin çalışmalarımızın İlimizin eğitimine çok daha ciddi katkılar sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün konuşmalarının ardından Programa katılan Erzincan Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı atölye çalışmaları yapan özel öğrencileri ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Özel öğrenciye saçlarına Fön çektiren Vali Yardımcısı ayrancı, yapılan eğitimin önemine vurgu yaptı.

Sümer Özel Eğitim Meslek Okulunda yapımı tamamlanan tam donanımlı yeni atölyelerin açılış programına Erzincan Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Programda çalışma yapan ve proje ortağı olan  Şehit Polis Salih Zengin Ortaokul öğrencileri yanlarında getirdikleri farklı hediyeleri Sümer Özel Eğitim Meslek Okulunda  eğitim alan arkadaşlarına hediye ettiler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here