Muzaffer Koşan

Adalet ve Kalkınma Partisi( AK Parti) merakla beklenen Erzincan Belediye Başkan adayı belli oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevcut belediye başkanı Cemalettin Başsoy’la Erzincan’da yola devam kararı aldı.

AK Parti’de yapılan anketlerin ve yürütülen çalışmaların ardından son kararı Recep Tayyip Erdoğan verdi ve Cemalettin Başsoy’un Belediye Başkan adaylığı kesinleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla dün gerçekleşen partisinin 128. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda Erzincan dahil 14 ilin adayını açıkladı.

BAŞSOY KİMDİR ?

Erzincan Refahiye doğumlu olan Cemalettin Başsoy, Önce Erzincan Tarım Meslek Lisesini ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Hasankale hayvancılığı geliştirme proje grup şefi olarak çalışma hayatına başladı. Tarım İl Müdürlüğü’nde sulama, peyzaj, şehir ve çevre düzenleme alanlarında başarılı projelere imza attı. Muhtelif şehirlerde sürdürdüğü 27 senelik kamu hizmetini 2005 yılında Erzincan’da tamamladı.

Emekliliğinin ardından sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler ve idari sorumluluklar üstlendi. Halka hizmet niyetini siyasete atılarak somutlaştıran Başsoy, Mengüceli Mahallesi muhtarlığı, AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı ve AK Parti Erzincan İl Başkanlığı görevlerini yürüttü.  Evli ve üç çocuk babası olan Cemalettin BAŞSOY, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde bugüne kadar bir yerel yöneticinin almış olduğu en yüksek oyla Erzincan Belediye Başkanlığı görevine seçilmesinin ardından bu tarihinden itibaren Erzincan Belediye Başkanlığı görevi yürütüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here